1. Перевірити надійність заземлення плити ЕП-7М. Шляхом зовнішнього огляду перевірити відсутність пошкоджень експериментального стенду.
2. Подати напругу на експериментальний стенд. Увімкнути конфорку плити ЕП-7М за допомогою перемикача потужності, встановивши його в положення “3” – “Сильний нагрів”.
3. Наповнити бачок з випуклим днищем водою 3 кг води. Після досягнення температури конфорки в центрі 350оС встановити бачок на конфорку. Спиртовий термометр укріпити в кришці бачка так, щоб кулька його була занурена у воду на глибину не менше 0,03 м і не торкалася дна бачка.
4. Записати показання лічильників електроенергії, спиртового термометра, секундоміра, температуру робочої поверхні. Надалі усі виміри робити через кожні 5 хв.
5. Експеримент проводити до досягнення водою температури, заданої викладачем, після чого зняти показники лічильників електроенергії, спиртового термометра, секундоміра, температуру робочої поверхні.
6. Зняти бачок з плити.
7. Приступити до дослідження з бачком з увігнутим днищем за аналогічною методикою.
8. Повторити експеримент з бачком з рівним днищем.
9. Після закінчення експериментальних досліджень від’єднати експериментальний стенд від електричної мережі.
За результатами проведеного експерименту на комп’ютері за програмою “Розрахунок основних показників ефективності роботи електричної плити ЕП-7М” визначити показники ефективності роботи.
Методика розрахунків показників ефективності
Переглядів: 168
Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google: