Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Глибокий друк

Таблиця 1

  Офсетна машина і тигельний прес Флексографська машина
Максимальний формат 36 х 52 33 х 61
Швидкість друку (від./година) 13 000 21 000 (при форматі 33 х 44)
Продуктивність (кв. метрів у годину) 2 433 3 049
Мінімальна технологічна площа 80 кв. метрів 30 кв. метрів
Обслуговуючий персонал 3-4 чол. 1-2 чол.
Вартість (орієнтовно) $ 880 000 $ 380 000

Як уже відзначалося вище, тиражостійкість флексографських форм дуже велика, що призводить до здешевлення продукції при великих тиражах. Унікальна властивість флексографського друку - можливість практично довільно змінювати як довжину, так і ширину при друці - дозволяє використовувати форму саме того розміру, що необхідна для друку. Крім того, у деяких випадках це дозволяє ще більше збільшувати продуктивність у порівнянні з офсетною машиною. Так, наприклад, для офсетної машини байдуже, чи має розкрій коробки максимальні розміри чи займає тільки 75% - усе рівно продуктивність машини буде 13 000 коробок в годину, тоді як флексографська машина в цьому випадку буде працювати в півтора раза швидше. У такий спосіб видно, що з економічної точки зору купівля флексографської машини цілком виправдана: необхідні початкові вкладення на закупку повного комплексу набагато менші, а співвідношення ціна/продуктивність робить незрівнянно більш коротким строк окупності при адекватному завантаженні.

Розширення областей застосування

Звичайно, було б неправильним говорити, що флексографська машина може цілком замінити офсет. Існують області, у яких неможливо замінити офсетну машину як, втім і навпаки. Однак, технології як друкарства, так і додрукарської підготовки неухильно розвиваються. Сучасні флексографські машини здатні відтворювати растри з лініатурой 60 ліній і вище, що дотепер у багатьох випадках вважається стандартом при офсетному друці. Спеціальні засоби додрукарської підготовки дозволяють точно враховувати спотворення, що виникають при друці і домагатися прекрасної тонопередачі. Не треба забувати, що модне нині стохастичне растрування було розроблено спеціально для низьколініатурного друку, яким у той час і була флексографія.

Споконвічно флексографські машини розроблялися для друку, в основному, на пакувальних матеріалах. І сьогодні пакування складає велику частину серед замовлень флексографських машин. В умовах конкуренції виробників, одержує перевагу той товар, що має яскраве, кольорове пакування, виконане на високому професійному рівні. Це може бути і м'яке упакування з поліетилену чи інших полімерних матеріалів, і картонне чи паперове пакування, і усе більше розповсюджуючі самоклеючі етикетки. Для виготовлення всіх цих видів пакування ідеально підходить флексографія. Крім того, в сучасних умовах замовники дуже вимогливо ставляться до якості друку, вимагають невеликі тиражі і високу оперативність. Саме тому найбільше активно розвиваються вузькорулонні машини, що здатні задовільнити всі ці вимоги.

Однак, не тільки пакування може бути надруковане на флексографських машинах. Сфера їх застосування стрімко розширюється. Сьогодні безліч різних видів поліграфічної продукції в усьому світі друкують, використовуючи флексографію. Це "суха" етикетка, журнали, рекламна продукція, книги, газети і газетні вкладки. Наприклад, у США до 90% книг кишенькового формату друкують флексографським способом на друкарсько-обробних лініях. Серйозну конкуренцію складають флексографські машини й у друці газет. Крім того, з'являється ринок друку і на зовсім не традиційних матеріалах, таких як, наприклад, товстий пластик, тканина, і т.д.

 

Головними перевагами цього способу друку є високі швидкості, що досягаються за рахунок використання фарб на летких розчинниках і відповідно досить швидке їх закріплення, просте (порівняно з високим і офсетним друком) регулювання товщини шару фарби, можливість одержання виразних кольорових (декоративних) і градаційних ефектів, найбільш високий (порівняно з іншими способами друку) рівень механізації і автоматизації виробничого процесу.

У високому і плоскому друках для надання тонів використовуються друкарські елементи (растрові точки) різних розмірів, проте однакової оптичної густини. На противагу цьому при глибокому друці такі відтінки отримують завдяки використанню однакових розмірів точок, але різної оптичної їх щільності. Тональність при цьому способі друку утворюється завдяки різній товщині плівки фарби на папері. На друкарській формі гравіюють або протравлюють необмежену кількість дрібних заглиблень. Таку форму спочатку покривають друкарською фарбою по всій поверхні, а потім спеціальним ножем (ракелем) її знімають з поверхні, залишаючи лише в заглиблених друкарських елементах.

Після нанесення на матеріал фарба внаслідок малої в’язкості і порівняно великого об’єму в тінях зображення розтікається по боках. Тому цим друком добре передаються глибокі тіні і в результаті цього прекрасно відтворюються фотографії на папері, багатональне зображення на текстильних матеріалах.

Сьогодні глибокий друк завдячує своєму існуванню електронним засобам виготовлення друкарських форм, системам автоматизованого керування друкарським процесом. Для виготовлення друкарських форм застосовуються електронно-гравірувальні та лазерні автомати, друкарські машини оснащені системами автоматизованого дистанційного керування фарбовим і друкарським апаратами, паперопровідною системою. Ці умови забезпечують стабільність друку та ідентичність відбитків протягом всього тиражу.

Друкарські машини глибокого друку мають спрощену конструкцію фарбового і друкарського апаратів, тому цей процес економічно вигідніший, ніж в інших способах, особливо при великих тиражах.

До переваг необхідно віднести малу в’язкість фарби, нежорсткі вимоги до матеріалу.

Глибокий друк найчастіше застосовують для виготовлення кольорових журналів, проспектів, каталогів.

Загалом в поліграфії, а в текстильній промисловості лише для друкування глибоким способом, використовуються рулонні ротаційні машини. Проте не втратили своїх позицій у поліграфії при виготовленні високоякісної кольорової продукції й аркушеві машини, їх формати практично тотожні форматному ряду машин офсетного і високого друків – малий до 45х60 см, середній – до 70х100 см, великий досягає 110х140 см. Кожна друкарська секція оснощена сушильним пристроєм. Основною перевагою аркушевих машин є можливість друкування видань різних форматів.

 

 


Читайте також:

  1. Види друку. Глибокий, офсетний, високий та спеціальні види друку
  2. Глибокий сон.
Переглядів: 1211

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Флексографічний спосіб друку | Трафаретний друк

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.