Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Мал. 1.2. Способи з'єднання модулів

Інтерфейс

При з'єднанні типу “кожен з кожним ” взаємозв'язок модулів ні чим не обмежена через величезну кількість ліній зв'язку, тому легко виконуються вимоги високої продуктивності, але решта вимог реалізувати не можна із-за складності взаємних з'єднань. Тому цей спосіб на рівні модулів не використовується.

Радіальний - при цьому способі є головний модуль, з яким пов'язані всі інші і вони можуть взаємодіяти між собою тільки через головний модуль, що також знижує продуктивність, але менше ніж при магістральному способі. Такий спосіб з'єднання ефективний для з'єднання модулів, які в основному працюють тільки з головним. Гідність - простота каналів зв'язку кожного модуля, що дозволяє збільшувати їх довжину багато більше, ніж у магістральних. Радіальний спосіб дозволяє до одного роз'єму підключати всього одне ЦП або, при відповідній організації каналу, декілька ЦП. Цей спосіб також знайшов широке застосування в комп'ютерах.

Магістральний - це спосіб, коли всі модулі взаємодіють через загальну магістраль. Він є найбільш простим по реалізації, але знижує продуктивність, оскільки всі модулі ділять магістраль між собою. До недоліком цього способу можна віднести також і те, що високошвидкісні магістралі все ж таки дороги і можуть бути реалізовані тільки при їх обмеженій довжині. При певній організації взаємозв'язку, магістральний спосіб дозволяє до одного роз'єму під'єднати декілька ЦП. Цей спосіб найширше використовується в комп'ютерах.

Взаємозєднання модулів в комп'ютері, за допомогою розглянутих вище способів, можливо тільки при певній уніфікації цих з'єднань. Засоби і правила, що забезпечують взаємозв'язок модулів між собою, називаються інтерфейсом. Головна вимога до інтерфейсів - їх стандартизація. Тільки використання стандартних інтерфейсів може забезпечити масовий випуск комп'ютерів і їх ефективне виробництво і експлуатацію. Саме інтерфейси визначають ті правила, по яких будуються канали передачі інформації між модулями обчислювальної системи. Фізично інтерфейс реалізується у вигляді електричних ліній для передачі сигналів і набору мікросхем, що забезпечують виконання основних функцій інтерфейсу.

У інтерфейсі стандартизуються наступні параметри:

1. Структура інтерфейсу, тобто кількість і призначення ліній інтерфейсу.

2. Параметри електричних сигналів в лініях.

3. Протоколи обміну інформацією в інтерфейсах, цикли (команди) інтерфейсу, що реалізовуються у вигляді тимчасових діаграм сигналів, залежних від архітектури і структури інтерфейсу.

4. Конструктивні параметри інтерфейсу.

Таким чином, стандартний інтерфейс - це сукупність уніфікованих апаратних, програмних і конструктивних засобів і правил, необхідних для реалізації взаємодії різних функціональних елементів в автоматичних системах збору і обробки інформації.

У допомозі в основному розглядаються структура і протоколи роботи інтерфейсів.

 

 




Переглядів: 859

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Модуль 1 Головний модуль Загильна магістраль | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.