Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Твердотільні реле

Твердотільні напівпровідникові прилади (solid-state semiconductor) застосовуються для переключень великих потужностей, так як не мають багатьох недоліків реле. Твердотільний вимикач має керуючий вхід, що приєднаний до пристрою керування. Твердотільні силові вимикачі можуть приводитися в дію безпосередньо вихідними сигналами ланцюгів цифрової логіки, цьому їх доволі просто використовувати в комп’ютерному керуванні.

Різні типи керуючих вимикачів використовуються для комутації малих та середніх потужностей. Інтегральні схеми з транзисторним можна використовувати до напруги порядку 80 В і струмів до 1.5 А; такі схеми керуються вихідними сигналами комп’ютера. Коли рівень вихідного сигналу комп’ютера переважає 2.4 В, струм, що керує електронним вимикачем, протікає через виконавчий механізм, а коли рівень сигналу менший за 0.4 В, транзистор закритий і струм не протікає. В такій конфігурації транзистор працює як простий насичуємий підсилювач.

При керування великими потужностями (>100 Вт) між виходом комп’ютера і електронним вимикачем не повинно бути прямих електричних зв’язків, в іншому випадку вимикач являється джерелом завад, які можуть вплинути на роботу комп’ютера. Крім того, при пробої вимикача висока напруга, що призначалася для живлення приводу, може пошкодити комп’ютер через прямий електричний зв'язок. Щоб уникнути вказаних проблем, необхідна гальванічна розв’язка, наприклад схема з використання оптичної передачі сигналу керування, що включає світлодіод і фоторезистор, розміщені поблизу одне від одного і тим самим виключаючи прямий електричний контакт.

Важливий клас напівпровідникових вимикачів – тиристори. Типовими представниками цього класу являються симетричний тріодний тиристор, чи симістор (TRIode AC semiconductor – Triacs), і одноопераційний тріодний тиристор, чи одно операційний триністор (Silicon-Controlled Rectifier – SCR). Інша назва цих напівпровідникових приладів – керуємі твердотільні випрямлячі (solid-state controlled rectifiers).

Після того як тиристор, увімкнений керуючим імпульсом, “підпалюється”, він буде залишатися увімкненим до тих пір, поки через нього протікає струм. Іншими словами, у відмінності від силового чи польового транзистора тиристор не вимикається, коли зникає керуючий сигнал. Тиристор не вимикається, навіть якщо прикладена напруга падає до нуля. Вимикання відбувається лише в тому випадку, якщо керуюча напруга міняє знак – вимушена комутація. Тиристори частіш за все використовуються для відімкнення змінних струмів, тому що зміна полярності через однакові проміжки часу, у всякому випадку один раз за період, дозволяє погасити тиристор при відсутності керуючого імпульсу – природна комутація.

Тиристори можуть керувати значно більшими потужностями, чим силові чи польові транзистори. В провідному стані внутрішній опір тиристора практично рівний нулю, відповідно, падіння напруги і виділення тепла мінімальні, і ними можна знехтувати.




Переглядів: 591

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пристрої керування світлодіодами | Протоколи та типи паралельного порта

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.