Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Регулятори в'язкості – згущувачі

 

Інгредієнти латексних композицій, що мають назву "регулятори в'язкості -згущувачі", є групою природних, штучних, отриманих модифікацією природних продуктів, і синтетичних полімерів, що утворюють уводному середовищі типові ліофільні, колоїдні системи з високою в'язкістю. Ці речовини не тільки підвищують в'язкість латексів і латексних композицій, але одночасно можуть проявляти себе як стабілізатори агрегативної стійкості дисперсій, емульсій і латексів.

Механізм згущування латексів зовсім не зводиться до підвищення в'язкості водної фази латексу, хоча цей чинник вносить певний внесок в загальне підвищення в'язкості латексу.

Мабуть, макромолекули загусника сорбуються на поверхні частинок латексу, беруть участь в утворенні захисної адсорбційно-гідратної оболонки, збільшуючи тим самим ефективний об'єм дисперсної фази, і як наслідок збільшується в'язкість. Перелік основних згущувачів представлений в табл.2.6.

 

Таблиця 2.6

Згущувачі латексних композицій

Найменування загусника Хімічна природа, хімічна формула Призначення
Природні
Казеїнат амонію Лужна суміш казеїну, отриманого з протеїну молока Стабілізатор дисперсій, латексу, латексних композицій. Згущувач
Кістковий клей Білковий продукт, одержують з калогена сполучних тканин тваринних Стабілізатор дисперсій. Загусник латексу і латексних композицій
Альгінат натрію Натрієва сіль альгінової кислоти, одержують з морських водоростей Сливкоутворюючий агент. Загусник
Штучні
Натрієва сіль «карбоксилметилцел-юлози Похідне целюлози Загусник, стабілізатор латексних композицій
Синтетичні
Полівініловий спирт Стабілізатор дисперсій, латексів, загусник
Натрієва сіль поліметилметакрилової кислоти   Загусник

При застосуванні загусників слід враховувати ряд специфічних властивостей цих інгредієнтів.

Природні загусники (казеїн, кістковий клей) схильні до загнивання. В зв’язку цимпри їх застосуванні потрібне введення антисептика, а виготовлення зцими загусниками дисперсії, емульсії і латексні композиції підлягають тривалому зберіганню.

Ефективність дії загусників істотно залежить від рН середовища. Максимальна загущаюча здатність загусника казеїната амонія виявляється при рН=10...12, натрієвій солі карбоксиметилцелюлози при рН= 7...9, а полівініловий спирт проявляє свою активність як стабілізатор і загусник в широкому діапазоні значень рН від 2 до 12.

При застосуванні загусників в'язкість латексної композиції змінюється в часі. Як правило, після введення загусника в'язкість швидко зростає, потім цей процес сповільнюється і в'язкість зберігається постійною або змінюється трохи. При тривалому зберіганні можливе зниження в'язкості.

Передбачається, що ці зміни в'язкості пов'язані з перерозподілом на поверхні частинок емульгатора і загусника і зміною внаслідок цього ступеня гідратації захисних адсорбційних шарів, а також зміною в процесі зберігання властивостей самого загусника.

Інтенсивність цих змін в'язкості залежить як від властивостей власне загусника, так і від колоїдно-хімічних властивостей латексу, його рН, природи емульгатора, ступені насиченості частинок латексу емульгатором, вміст електролітів у водній фазі.

Латексні композиції, що містять загусники, характеризуються тиксотропними властивостями. При механічній дії на латексну композицію її в'язкість зменшується, а потім поступово відновлюється.

 




Переглядів: 766

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пластифікатори | Термосенсибілізатори

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.008 сек.