Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Інструментальне ПЗ

Прикладне ПЗ

Системне ПЗ

Якщо розглядати програмне забезпечення з точки зору знань розробників ПЗ та рівня навиків користувачів, слід виділити три рівні ПЗ, що дозволили подолати величезну відмінність між принципами функціонування комп’ютера і мисленням людини, а саме базове, загальносистемне і прикладне.

 

Прикладні програми орієнтовані на виконання задач конкретного користувача. В програмній ієрархії вони розташовані на найвищому рівні, самому видаленому від рівня пристроїв ПК, що вимагає від користувача знань лише по його спеціальності і навиків роботи тільки з цією програмою. Для такого користувача комп’ютер може бути пристроєм типу «чорний ящик». Саме завдяки такій можливості (бути «чорним ящиком») комп’ютер став інструментів людей, професії яких ніяк не назвеш технічними.

Для того, щоб успішно користуватися комп’ютером, абсолютно необов’язково бути програмістом. Призначені для користувача програми пишуть не користувачі, а прикладні програмісти. З комп’ютером можна успішно працювати і не мати навиків програмування. Проте знання основ забезпечення ПК розширює кругозір користувача і відкриває йому нові можливості.

Базові програми –управляють роботою конкретних вузлів ПК. Їх ще називають низькорівневими програмами – вони написані на мовах самих пристроїв – нескінченно далеких від людської, але максимально наближених до машинної, розташованої внизу ієрархії програм – на рівні апаратних пристроїв. На цьому, найближчому до комп’ютера рівні, стоять системні програмісти – вони знають все про будову комп’ютера, але навряд чи зможуть написати хорошу прикладну програму – для цього потрібно знати область додатку програми.

Загальносистемні програми – проміжні між базовими і прикладними. Вони управляють роботою ПК на рівні програмно–технічного комплексу (пристроїв і програм) – забезпечують доступ прикладних програм до пристроїв ПК. За своєю суттю загальносистемні програми є перекладачами між апаратними пристроями ПК і прикладними програмами.

Три рівні програмного забезпечення розділили тих, хто працює з комп’ютером на три групи: користувачі («юзери»), прикладники і системні програмісти.

РІВНІ ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

 

 

 
 

 

 



Читайте також:

  1. Інструментальне господарство




Переглядів: 1043

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Характеристика функціональної частини ЕІС. | СИСТЕМНЕ ПРОГРАМНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.027 сек.