Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Малярійний плазмодій.

Для людини патогенні чотири види малярійного плазмодія.

Plasmodium vivax – збудник триденної малярії

Plasmodium ovale – збудник малярії типу триденної

Plasmodium malariae – збудник чотириденної малярії

Plasmodium falciparum – збудник тропічної малярії.

 

Поширено у країнах Африки і Середнього Сходу, Південної Азії, Америці.

Морфологічні особливості і життєвий цикл. Остаточним хазяїном малярійного плазмодія є малярійні комарі роду Anopheles, проміжним – людина. при укусі із слини комара у кров людини потрапляють плазмодії, які перебувають на стадії спорозоїтів. Із током крові вони заносяться у печінку, проходить тканинна позаерітроцитарна стадія циклу розвитку. У клітинах печінки формуються тканинні шизонти, які збільшуються у розмірах і діляться шляхом шизогонії. Із кожного шизонта виникає від 1000 до 5000 тканинних мерозоїтів. Процес тканинного розвитку триває від 6 діб до кількох місяців. Позаерітроцитарний цикл відповідає основній частині інкубаційного періоду хвороби. Клітини печінки при цьому руйнуються і мерозоїти проникають у кров, зокрема в еритроцити, де відбувається еритроцитарна стадія.

На ерітроцитарній стадії розвитку паразит набуває форми кільця. В еритроциті він живиться гемоглобіном, росте, розмножується шляхом поділу, утворюючи від 12 – 20 ядер. Навколо ядер формуються мерозоїти. Після руйнування оболонки еритроцита мерозоїти і токсичні продукти обміну плазмодії потрапляють у кров’яне русло і поширюються. Цикл еритроцитарної шизогонії триває від 48 до 72 год. З цього моменту у людини проявляються приступи малярії. Із частини мерозоїтів утворюються гаметоцити. Гаметоцити проникають у шлунок комара при кусанні хворої хвороби, де перетворюються на зрілі гамети. Після злиття гамет утворюється рухлива зигота – оокінета. Вона проникає під епітелій шлунка, інтенсивно росте, перетворюється на ооцисту, зазнає множинного поділу з утворенням спорозоїтів до 10 тис. Зріла ооциста руйнується і спорозоїти поширюються по всьому організму комара. При кусанні здорової людини спорозоїти проникають її організм, де розмножуються безстатевим шляхом, а в організмі комара відбувається статевий процес, копуляція, спорогонія. Тому малярійний комар є основним хазяїном, а людина – проміжним.

Патогенна дія. Малярія – виснажлива хвороба. Симптомами цієї хвороби є приступи, озноб, жар, підвищення температури до 400 С, анемія, функціональне порушення печінки, селезінки. Діагностують мікроскопічним дослідженням мазка крові, виявленням паразитів у товстої краплі крові.

 




Переглядів: 2532

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Лямблія(Lamblia intestinalis). | Україна в європейській політиці на початку Другої світової війни

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.