Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Полівінілацетат

Поліакриламід

Полістирол

ПОЛІПРОПІЛЕН

Поліпропілен — пластичний безбарвний прозорий полімер, нерозчинний при кімнатній температурі в органічних розчинниках, стійкий до кислот і лугів, а також морозостійкий. Температура плавлення — 160 - 170°C. По міцності і стійкості до стирання поліпропілен перевершує поліетилен.

Полівінілхлорид (вініпласт)

Полівінілхлорид (-СН2-СНСl-) n — термопластичний твердий полімер, який починає розм'якшуватися при температурі 92 - 94°С і плавитися при 170°С. При введенні пластифікаторів, наприклад 30-35% дибутилфталата, полівінілхлорид стає упругоеластичним і гнучким. Такий матеріал називається пластикатом. Полівінілхлорид випускається у вигляді пластин і плівок і застосовується для виготовлення плоских і ротаційних стереотипів, дублікатів кліше, книжкових палітурок, а також текстовінітовий декельних покришок.

Текстовініт поліграфічний являє собою бавовняну тканину з нанесеним на неї упругоеластичним шаром з полівінілхлориду, пігментів, наповнювачів і пластифікатора — дібутіл -фталата. Текстовініт поліграфічний виробляється товщиною 0,65 мм (при допуску ± 0,05 мм). Покриття повинно бути гладким, рівним, упругоеластичним, не липким і немарким, стійким до дії води, гасу, бензину, машинного масла і не повинно мати неприємного запаху.

Полістирол — твердий прозорий безбарвний термопластичний полімер, розм'якшується при 80°С і плавиться при 170°С. У вигляді сополімеру з акрилонітрилом застосовувався для відливання друкарських шрифтів і пробільних матеріалів. Сополімер, що випускається під маркою Снак 15, містить 85% стиролу і 15% акрилонітрилу, відрізняється високою міцністю і стійкістю до дії органічних розчинників.

Поліакриламід — безбарвний прозорий полімер, добре розчинний при енергійному перемішуванні у воді. Поліакриламід застосовується для швидкого осадження пігментів в процесі їх синтезу, покращуючи їх структуру і полегшуючи процес виготовлення поліграфічних фарб методом відбиття води. Цей полімер також використовується при виготовленні палітурних клеїв, у виробництві паперу і як добавка в зволожуючі розчини для офсетного друку.

Полівінілацетат — термопластичний, безбарвний, прозорий і твердий полімер. Так само як і полівінілхлорид, він набуває упругоеластичні властивості при введенні пластифікатора, наприклад дибутилфталату. У вигляді добре пластифікованої водної дисперсії (поливінілацетатна емульсія — ПВА) застосовується в якості палітурного клею. Спиртовий розчин полівінілацетату — високоеластичний лак для лакування відбитків — використовується при припресуванні прозорих плівок. Полівініл — ацетат застосовується і при отриманні полівінілового спирту.




Переглядів: 1006

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Поліетилен | Феноло-альдегідні смоли

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.004 сек.