Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Полімери та їх застосування в поліграфії

Пластичні маси

Синтетичний каучук

В даний час випускається широкий асортимент синтетичного каучуку загального і спеціального призначення. З каучуків загального призначення отримують гуму для взуття, іграшок і деталей машин, експлуатованих в звичайних умовах. До таких каучуків відносяться бутадієновий, ізопреновий, бутадієн-стірольний і деякі інші види каучуку. Каучуки спеціального призначення володіють спеціальними властивостями, наприклад стійкістю до впливу нафтових масел і бензину або кислот і лугів, морозостійкістю, підвищеною механічною міцністю і т.п. До спеціальних видів каучуків відносяться: хлоропреновий, силіконовий, фторкаучук та ін

Пластичні маси — матеріали на основі природних або синтетичних полімерів, здатні під впливом нагрівання і тиску формуватися і потім стійко зберігати (після охолодження) надану їм форму. Вироби з пластичних мас отримують пресуванням або литтям під тиском у сталевих прес-формах.

Для отримання пластичної маси властивості полімеру, як правило, коригують у потрібному напрямку. Для підвищення міцності і зниження вартості пластичної маси вводиться наповнювач (деревне борошно, бавовняні пачоси, скляне волокно, азбестовий порошок та ін), для усунення крихкості - пластифікатори, для додання кольору - пігменти, для полегшення заповнення гнізда прес-форми та вилучення з нього виробів - мастила і т.д.

Термопластичні пластмаси роблять з полімерів лінійної будови, що не мають хімічно активних функціональних груп. Термореактивні пластичні маси обов'язково містять полімери, що мають функціональні групи, що проявляють свою хімічну активність при більш-менш тривалому нагріванні, в результаті протікання хімічної реакції поліконденсації. Вироби з термопластичних мас можуть багаторазово переплавлятися, а з термореактивних - ні.

Пластичні маси мають ряд цінних властивостей:

• низьку щільність (в 5- 8 разів легше сталі);

• достатню механічну міцність;

• хороші діелектричні властивості;

• високу хімічну стійкість (в тому числі антикорозійну);

• меншу вартість, ніж аналогічні по властивостям метали і сплави.

У поліграфії пластичні маси знайшли широке застосування для виготовлення фарбових валиків, книжкових палітурок, стереотипів і т.п.

Основними перевагами полімерів, важливими для використання в поліграфії, є:

1. Міцність, стійкість до стирання і деформацій. Деякі види пластиків можна спокійно зігнути. Стійкість до стирання, дозволяє використовувати їх в деяких виробах, якими дуже часто користуються: наприклад для виготовлення обкладинок підручників, атласів і контурних карт. Адже цим виробам належить не тільки довго жити, їм ще належить витримати недбале ставлення та практично щоденне використання.

2. Різноманітність пластиків, що мають найрізноманітніші властивості, дозволяє використовувати їх дуже широко. Наприклад, гнучкість і еластичність полімерів дозволяють виготовляти з них етикетки, які легко повторюють форму будь-якій поверхні.

3. Полімери випускають прокрашені в масі. Різноманітність кольорів дуже велика, при цьому вони дуже яскраві і насичені.

4. Полімери можуть бути не тільки барвистими і яскравими, але також прозорими або полу прозорими. Цікаво виглядають прозорі самоклеючі етикетки і упаковка з прозорого або напівпрозорого пластику.

5. Вологостійкість. Дуже важлива якість полімерів. Багато виробів з паперу, для яких вірогідність контакту з водою досить велика, доводиться ламінувати або лакувати, а можна виконати друк на пластику.

6. Хімічна стійкість полімерів. Звичайний папір псується не тільки від намокання, будь-який хімічний вплив здатен його повністю зіпсувати. Тому для виготовлення упаковки та етикеток різних хімічних засобів, полімери просто незамінні.

Друк на пластику можна здійснити за допомогою офсету або трафаретним способом. Що стосується цифрового друку: за допомогою широкоформатних плотерів можна здійснювати друк по пластику і використовувати задрукований пластик в якості рекламної продукції, призначеної для зовнішнього застосування. Подібна рекламна продукція має довгий термін служби, стійкість до несприятливих атмосферних впливів і яскраві кольори.

 


Читайте також:

  1. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  2. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  3. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  4. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  5. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  6. Акти правозастосування, їх види
  7. Акти правозастосування.
  8. Алгоритм із застосування річної процентної ставки r.
  9. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  10. Аміноглікозиди (стрептоміцину сульфат, гентаміцину сульфат). Механізм і спектр протимікробної дії, застосування, побічні ефекти.
  11. Аналіз зображувальних засобів. Застосування цілісного аналізу
  12. Антисептики ароматичного ряду (фенол чистий, іхтіол, дьоготь, мазь Вількінсона, лінімент за Вишневським). Особливості протимікробної дії та застосування.




Переглядів: 1138

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фотополімери | Політика в житті суспільства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.