Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Документальна перевірка достовірності об'єкта оподаткування

Тема 8. Організація податкового контролю в сфері оподаткування доходів

фізичних осіб (ПДФО)

Лекція 9 (2 год.)

9.1. Документальна перевірка достовірності об’єкта оподаткування

9.2. Контроль за правильністю здійснення утримань, повнотою

й своєчасністю перерахування ПДФО в бюджет

9.3. Контроль у сфері оподаткування доходів громадян від

підприємницької діяльності, що обрали спрощену систему оподаткування

Література [ ]

 

У процесі перевірки обліку праці і заробітної плати на підприємствах звертається увага на такі основні питання:

♦ наявність фактичної чисельності працюючих на підприємстві, у тому числі інвалідів, чи наявні трудові книжки тимчасово працюючих інвалідів;

♦ чи були випадки нарахувань і видачі заробітної плати по договорах підряду;

♦ правомірність системи оплати праці;

♦ правомірність виплати премій і матеріальної допомоги працівникам підприємства й віднесення їх на результати господарської діяльності;

♦ правильність утримань податку з нарахованої заробітної плати, своєчасність утримань і перерахувань до бюджету;

♦ визначення правильності обчислення загальної суми за­робітної плати, що має пільгове оподатковування;

♦ визначення того, чи всі суми, раніше нараховані у вигляді адміністративних штрафів, накладених податковими інспекціями, утримані з винних осіб;

♦ наявність нереальної заборгованості щодо заробітної пла­ти і підзвітних сум, що є прихованою видачею готівки, неоподатковуваної податком з доходів фізичних осіб;

♦ правильність нарахувань сум на соціальне страхування у Пенсійний фонд і відповідно віднесення їх на со­бівартість продукції (робіт, послуг);

♦ перевитрата фонду оплати праці порівняно з розрахунко­вою сумою;

♦ правомірність натуральної оплати праці;

♦ віднесення нарахованої заробітної плати й нарахувань на валові витрати;

♦ правомірність оплати праці в іноземній валюті;

♦ відповідність нарахованої заробітної плати регістрам об­ліку;

♦ відповідність нарахованої заробітної плати наданій звітності;

♦ правильність нарахування резерву на оплату відпусток.

Перевірка починається з ознайомлення з існуючою системою обліку праці і заробітної плати та вивченням техніко-економічних показників, що відбиваються у звітності і регістрах обліку.

Спочатку суб'єкт, що проводить перевірку, перевіряє чи­сельність працівників підприємства і правильність її відобра­ження у звітності. Нормативним документом, яким регулюєть­ся статистична чисельність працюючих і відпрацьованого часу, є «Інструкція зі статистики кількості працівників», затвердже­на наказом Міністерства статистики України №286 від 28.09.2005 р.

При перевірці правильності обліку відпрацьованого ро­бочого часу суб'єкт, що проводить перевірку, звертає увагу на правильність оформлення табеля обліку часу, уточнює, чи враховувалися невиходи й запізнення на роботу, пере­віряє правильність підрахунків відпрацьованого часу. Відпо­відно до листа Міністерства праці і соціальної політики України від 05.02.1998 р. №21-466 і відповідно до Кодексу законів про працю України тривалість робочого дня при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 7 годин у звичайні дні і 5 годин перед вихідними днями. Нормальна тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень.

Одним з основних питань перевірки є питання правиль­ності розрахунку оплати праці й віднесення її на валові витра­ти підприємства.

При перевірці оплати, нарахованої працівникам за встанов­леними окладами, увага звертається на час, фактично відпраць­ований цим працівником, і відповідність отриманих сум його окладу за штатним розкладом чи за відповідним наказом по підприємству. Необхідно перевірити первинні документи (на­ряд на оплату праці, маршрутні листи й інші первинні докумен­ти по обліку виробітки робітників) щодо правильності прове­дення розрахунків, повноти й правильності визначення сум за виконану роботу, правильності розрахунку бригадних нарядів. Суб'єкт, що проводить перевірку, повинен переконатися в пра­вомірності нарахованої заробітної плати шляхом звірення об­сягів виконаних робіт, виробленої продукції, наданих послуг.

За необхідності за участю фахівців частково перевіряються ви­конані роботи. При виявленні забракованих робіт перевіряється правильність їх оплати. Варто пам'ятати, що повний брак з вини працівника оплаті не підлягає, а місячна заробітна плата працівни­ка при виявленні браку не за його провиною не повинна бути ниж­че двох третин тарифної ставки встановленого окладу чи розряду.

Особлива увага приділяється додатковій оплаті праці. При цьому досліджуються питання правомірності виплат відпові­дно до чинного законодавства, а також правильність нараху­вання виплат і їх віднесення на відповідні рахунки бухгал­терського обліку.

При перевірці виплат премій працівникам необхідно спи­ратися на нормативи підприємства, де повинні бути затверд­жені порядок преміювання працівників і джерело їхнього по­криття. Особливу увагу варто приділити законності й правильності виплат премій керівникам підприємства.

Оплата праці працівників на підприємстві не повинна бути нижче встановленого мінімуму заробітної плати. При аналізі виплат, що базуються на мінімальному розмірі заробітної пла­ти, необхідно перевірити їх відповідність установленим розмі­рам мінімальної заробітної плати. При перевірці виплат заробітної плати за трудовими угода­ми, укладеними із приватними особами, необхідно проконтро­лювати обсяг виконаних робіт, розцінок і сум, виплачених по закінченні робіт. При цьому особлива увага приділяється оформлювальній частині умов договору, наявності в ньому даних про виконавця, перевіряється, чи у строк виконані роботи, чи відповідає обсяг робіт, зазначений у договорі, обсягу робіт, заз­наченому в акті приймання робіт, чи правильно і повно здійснені виплати за роботи.




Переглядів: 1046

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
САМОСТІЙНЕ ОПРАЦЮВАННЯ | Й своєчасністю перерахування ПДФО в бюджет

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.