Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Види профзахворювань

Динаміка професійної захворюваності в Україні за 2001-2005-2009 роки

Роки Кількість постраждалих Рівень на 10000 працюючих
3,12
4,61
4,80

 

І місце –професійні захворювання органів дихання (58,1 %) (працівників вугільної та гірничо-видобувної галузей, на які припадає більше 80% від всіх зареєстрованих випадків профзахворювань).

ІІ місце – захворювання опорно-рухового апарату (21,9 %), викликані негативним впливом фізичного навантаження, вимушеною робочою позою тощо.

ІІ місце – вібраційно-шумова патологія (8,6%). Абсолютна кількість випадків вібраційної хвороби зменшується.

Кількість захворювань хімічного генезу зменшилась у 1,8 рази, що не відповідає реальному стану справ на виробництвах, використанням застарілих технологій, устаткування тощо.

В останні роки зросла кількість випадків професійного туберкульозу, що виявляється переважно у медичних працівників. У медпрацівників збільшується питома вага захворювань алергічного генезу (11,9 %), захворювань шкіри (контактні дерматити та екземи – 3,3 %), гепатиту В (3,2 %).

Залишається низьким рівень виявлення професійного раку під час медичних оглядів (38,8%). Найбільша кількість хворих на професійний рак реєструється у Кіровоградській, Дніпропетровській, Луганській, Донецькій, Запорізькій областях на підприємствах енергетики, чорної металургії та вугільної промисловості. Етіологічними факторами, що викликають професійний рак, є іонізуюче випромінювання (радон вугільних та уранових копалень), вплив хімічних канцерогенних речовин, зварювальних аерозолів.

В цілому по Україні профпатологія реєструється у працівників близько 200 професій, що підлягали впливу до 80 виробничих шкідливих факторів. Серед захворілих, в основному, чоловіки (у 2004 році максимально – 94,2%). Найбільша кількість працівників у яких було діагностовано професійну патологію, мала стаж роботи від 10 до 25 років та вік старше 40 років.

Домінуючими факторами формування несприятливих умов праці є:

- 67,3 % випадків – недосконалі технології, машини і механізми,

- 25,5 % – відсутність або незастосування засобів індивідуального захисту

- 2,8 % – відсутність, недосконалість та несправність сантехустаткування,

- порушення правил техніки безпеки, режимів праці і відпочинку.

Зростає питома вага випадків з стійкою втратою працездатності, яка максимально у 2005 році становила 90,3 %, що обумовлено виявленням профзахворювань на пізніх стадіях їх розвитку, та практично не знижується останніми роками. Якщо у 90-х роках профпатологія виявлялась головним чином при медичних оглядах, то на сьогодні до 50 % її виявляється при зверненні працівників за медичною допомогою. У Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Херсонській областях цей показник становить від 56,5% до 83,1%.

Незадовільний стан здоров’я працюючих підтверджують також медико-демографічні показники населення працездатного віку, серед яких найбільш вагомим є смертність. З 1990 року вона має тенденцію до постійного зростання, особливо серед чоловіків, що призвело до застосування нового терміну «надсмертність чоловіків працездатного віку».

У структурі причин смертності провідні місця традиційно посідають нещасні випадки, захворювання серцево-судинної і нервової систем, системи кровообігу та злоякісні новоутворення.

Аналіз ситуації на виробництвах та професійної захворюваності в Україні свідчить про:

- незадовільний стан умов праці та техніки безпеки на підприємствах,

- порушення з боку роботодавців вимог законодавства щодо створення безпечних і здорових умов праці,

- фінансування витрат на профілактичні заходи за залишковим принципом,

- недосконалість відомчого контролю за дотриманням вимог законодавства про охорону праці та санітарного законодавства,

- не виявлення професійної патології на ранніх стадіях її розвитку, що є результатом руйнування системи медико-санітарної допомоги працівникам і в першу чергу, у сільській місцевості,

- відсутність ефективної системи медичної і професійної реабілітації працюючих (згортання промислової медицини, недоліки у проведенні регулярних профілактичних медичних оглядів і загальної диспансеризації працюючих, закриття більшості санаторіїв-профілакторіїв підприємств).

За нинішніх темпів погіршення здоров’я працівників, поруч з негативними наслідками демографічної кризи в Україні вже в 2015-2020 роках потреба в трудових ресурсах провідних галузей промисловості може бути задоволена лише на 40-45 %, що загрожує кадровим колапсом підприємствам металургійної, хімічної, вугільної, гірничо-збагачувальної промисловості.


Читайте також:

  1. АНАЛІЗ І ПРОФІЛАКТИКА ПРОФЗАХВОРЮВАНЬ ТА ВИРОБНИЧОГО ТРАВМАТИЗМУ
  2. Порядок розслідування та обліку нещасних випадків і профзахворювань на виробництві




Переглядів: 1029

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Сучасний стан охорони праці в Україні | Проблеми державної політики в галузі охорони праці

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.