Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Проектори

Інші типи дисплеїв

Також існують менш розповсюджені типи дисплеїв, у тому числі й ті, які тільки з'являються на ринку.

- Плазмені панелі. У плазменихх панелях, подібно Рк-Панелям, екран складається з декількох шарів; так само, як і в Рк-Панелей, із двох сторін підведені електроди, тільки між ними перебувають уже не рідкі кристали, а суміш інертних газів неону й ксенону. При подачі напруги на електроди через суміш газів починає проходити струм, що приводить до випущення іонів, які, як і в Елт-Дисплеях, потрапляючи на частки, що перебувають у верхньому шарі, люмінофора викликають його світіння. Тому що в плазмених дисплеях використовується люмінофор, подібний тому, що використовується в Элт-Дисплеях, те й колірні гами в них близькі. Основні достоїнства: вони мають малу глибину (порядку 10 див) і в той же час легко можна одержати дисплей великого розміру; крім цього вони мають відмінну яскравість. До недоліків варто віднести високу ціну й велике енергоспоживання, порівнянне з ЭЛТ для однакової площі екрана.

- Дисплеї на світлодіодах. Світловипромінюючий діод (англ. LED - LightEmissionDiode) - це напівпровідниковий діод, що володіє додатковою властивістю випущення фотонів певного кольору при проходженні через нього електричного струму. Існують ще деякі перспективні технології, які потенційно можуть служити для виробництва дисплеїв, але вони залишаються за рамками даної книги через свою незрілість.

Проектори використовуються для демонстрації зображень більших розмірів. Для цього застосовуються системи лінз, що проектують маленьке зображення на великий екран. За технологією побудови первинного зображення усередині проектора діляться на:

- Проектори на ЕЛТ. Ця технологія розглянута вище в розділі про Елт-Дисплеї.

 

- Проектори на РК. Ця технологія розглянута вище в розділі про Рк-Дисплеї.

- Проектори на технології DLP. DLP - DigitalLightProcessing (англ. Цифрова Обробка Світла) - фірмова технологія компанії TexasInstruments. Для створення первинного зображення в таких проекторах використовується лампа, що висвітлює систему мікродзеркал (по одному на піксель). При постійній швидкій зміні положення цих дзеркал від повного пропущення світла до повного його блокування виходять відтінки сірого. Для одержання кольорового зображення використовують два методи: або обертове колірне коло з базисними RGB-Квітами (при проходженні відповідного світлофільтра електромеханіка підбудовує дзеркала для відповідного колірного каналу), або біле світло спочатку розкладається призмою, потім потік для кожної RGB-Компонента проходять через свою систему дзеркал, і потім вони знову з'єднуються.

Слід зазначити, що для проекторів потрібні внутрішні дисплеї підвищеної яскравості, тому що площа зображення при проектуванні значно збільшується.

Типовий дозвіл - 1024?768, а максимальне досягає 2048?1080 для деяких DLP-Моделей. Типове аспектове відношення - 4:3, хоча є й різні широкоекранні варіанти.




Переглядів: 635

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Рідкокристалічні дисплеї | Мал. Гранітний кар'єр, смт Томашгород, Рокитнівський р-н

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.