Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Структурована мова запитів.

Нормалізація.

Реляційна модель бази даних.

Лекція 1.

 

 

Реляційна модель бази даних. 1

Нормалізація. 1

Структурована мова запитів. 2

Мова маніпуляції даними DML. 2

Оператори SELECT. 2

Оператор WHERE. 3

Вирази. 3

Предикат LIKE. 3

Предикат IN. 4

Предикат BETWEEN. 4

Ключове слово DISTINCT. 4

Оператор ORDER BY. 4

Реляційні моделі даних у наш час набули найбільшу популярність і практично всі сучасні СКБД орієнтовані саме на таке подання даних.

Реляційну модель можна подати як особливий метод розгляду даних, який містить і безпосередньо дані (у вигляді таблиць) і способи роботи й маніпуляції ними (у вигляді зв'язків). Реляційна модель припускає три концептуальних елементи: структура, цілісність і обробка даних.

Таблиця розглядається як безпосереднє «сховище даних». У реляційних системах таблицю називають відношенням, рядок таблиці називають кортежем, а стовпець - атрибутом. При цьому атрибути мають унікальні (у межах відношення) імена.

Кількість кортежів у таблиці називають кардинальним числом, а кількість атрибутів - ступенем. Для відношення передбачають унікальний ідентифікатор, тобто один або кілька атрибутів, значення яких у той самий час не бувають однаковими, - ідентифікатор називають первинним ключем.

Домен - це безліч припустимих однорідних значень для того або іншого атрибута. Таким чином, домен можна розглядати як іменовану безліч даних, причому складові частини цієї безлічі є логічно неподільними одиницями.

Існує п'ять рівнів нормалізації, тобто стандартів, дотримання яких дозволяє підтримувати базу даних у несуперечливому стані, або, інакше кажучи, зберігати цілісність даних.

  1. На кожному перетинанні рядка й стовпця повинно бути одне й тільки одне значення.
  2. Кожний неключовий стовпець повинен залежати від усього первинного ключа. Друга нормальна форма звичайно створюється за умови, що первинний ключ займає тільки один стовпець.
  3. Ніякий неключовий стовпець не може залежати від іншого неключового стовпця.
  4. У четвертій нормальній формі не повинно бути незалежних відношень типу один - до - багатьох між стовпцями первинного ключа й неключових стовпців.
  5. Для повного виключення надлишкової інформації таблицю варто розбити на дрібні частини. У крайньому випадку таблиці в п'ятій нормальній формі можуть складатися з первинного ключа й одного неключового стовпця.

Були часи, коли кожна система керування базами даних мала свій власний тип програмного інтерфейсу, і щоразу, коли потрібно було переглянути дані в іншому вигляді, доводилося «перелицьовувати» досить складний код, щоб змінити запит.

Щоб практиковані користувачі могли самостійно модифікувати свої запити, була розроблена структурована мова запитів, або SQL (Structured Query Language). Завдяки цьому користувачі отримали можливість використовувати єдину мову, що полегшує формулювання запитів на отримання або модифікацію даних, що найліпше задовольняла їхнім потребам.

Хоча SQL є порівняно простою мовою, вона виявилася досить потужною і дозволяє виконувати практично будь-які операції, які можуть знадобитися під час роботи з базами даних. Тому вона стала найбільш популярною мовою як для програмування додатків баз даних, так і для модифікації запитів кінцевими користувачами. Ця мова підтримується широким спектром різних систем керування базами даних.

Майже кожна СКБД використає свій власний діалект SQL, синтаксис якого може злегка відрізнятися. Драйвер ODBC для конкретної бази даних забезпечує необхідний переклад загального SQL на специфічний діалект, який використовується вашою СКБД.

Є три основних групи операторів SQL:

- Мова визначення даних DDL (Data Definition Language) служить для визначення структури бази даних,

- Мова керування даними DCL (Data Control Language) - для роботи із правами користувача на конкретні об'єкти,

- Мова маніпуляції даними DML (Data Manipulation Language) - для виконання інших операцій, включаючи вставку й модифікацію даних, а також виконання запитів.

Всі ці мови є частиною SQL, а не окремими мовами, хоча в більшості додатків використовуються лише ті оператори, що належать до однієї із цих трьох груп.




Переглядів: 760

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Механічний метод | Предикат IN.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.