Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Гідромеханізації.

Призначення, галузь використання та основи конструкції машин для

Гідромеханізація в будівництві використовується для руйнування і транспортування ґрунтів струменем води, яка подається під тиском при зведенні намивом насипів, для розробки виїмок, планування, розкриття кар'єрів, видобутку піску і гравію, а також підземної розробки і транспортування вугілля, закладки виробленого простору.

Гідромонітор служить для одержання швидко летячого струменя води і керування ним. Вода з насосної станції по трубопроводу подається під тиском 1,5—2,5 МПа до нижнього коліна 7 гідромонітора (рис. 86), а з конічної змінної насадки 1 діаметром 17-125 мм. виходить зі швидкістю 20-70 м/с. Ствол 2 кульовим шарніром 3 зв'язаний з верхнім коліном 5, що через підшипник і обойму 6 з'єднується з нижнім коліном. Коліна мають ствол-противагу 4 і сальникові ущільнення. Керування поворотом ствола у вертикальній і горизонтальній площинах може виконуватись вручну водилом 11 чи гідроциліндрами 8, що працюють під тиском води. При керуванні з виносного пульта 10 гідромонітор може бути максимально наближений до стінки вибою, що підвищує ефективність розробки ґрунту і техніку безпеки. Для переміщення у вибою лебідкою чи трактором служать ковзанки 9.

Рис. 86 - Гідромонітор

Насадки для зменшення зношування іноді футеруються капроном.

Землесоси використовуються для перекачування грунто-водяної суміші по трубопроводах під тиском. Землесос - відцентровий насос, що має колесо з двома-чотирма лопатками і збільшений прохідний перетин для пропуску каменів завбільшки до 300 мм.Від зношування стінки корпуса насоса захищені змінними дисками, а деталі, що стикаються з грунтоводяною сумішшю, виготовляються з марганцовистих сталей чи наплавляються твердими сплавами. Підшипники вала колеса мають сальникові ущільнення з підведенням води під тиском для відтискування гідросуміші. Подача землесосів 200-4500 м/год, потужність двигунів до 1250 кВт, напір до 80 м. Землесоси входять до складу землесосних установок, що бувають стаціонарними чи пересувними (на ковзанках, понтонах, автопричепах, а також на гусеничному чи крокуючому ході).

Земснаряд (рис. 87, а) служить для розробки дна і берегів обводнених вибоїв. На понтоні 1 установлений землесос 2 з електродвигуном 3. Через грунтоприймач 4 засмоктується гідросуміш і по напірному трубопроводі 5 подається до місця укладання. Перехідна частина трубопроводу має кульові з'єднання і підтримується поплавцями 6. Розпушування ґрунту може виконуватись спеціальною фрезою 7 (рис. 87,б) чи гидромонітором 8 (рис. 87, в). Лебідка 10 і стріла 9 служать для підйому розрихлювача і грунтоприймача. Веєроподібне переміщення поперек вибою і поступальний рух земснаряда при роботі здійснюються свайним апаратом 11 і чотирьохбарабанною лебідкою. Електропостачання здійснюється по гнучкому кабелю. Переваги гідромеханізації - висока продуктивність (виробка на одного робітника до 3,5- 50 тис. м3/рік); більш низька вартість робіт (у 1,5-3 рази нижче), ніж екскаваторної.

Рис. 87 - Земснаряд

Відбувається також сортування ґрунту за крупністю часток, що важливо при намиві гребель, дамб; недолік велика витрата енергії (1,9— 6 кВт-ч/м3) на переміщення води з ґрунтом, залежністьвідмісцевих умов, труднощі роботи при низьких температурах. За правилами техніки безпеки забороняється знаходитися людям у зоні діючого гідромонітора; повинен бути пристрій для швидкого вимкнення гідромонітора від трубопроводу; при перервах у роботі ствол повинен бути опущений; при огляді та ремонті гідромонітор слід вимикати від трубопроводу; між персоналом у вибої, на насосній станції і диспетчером повинен бути надійний зв'язок і аварійна сигналізація.
Переглядів: 677

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Траншеєкопачів. | Різновид, призначення та основи конструкції бульдозерів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.