Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фотомаски для репортерів.

Грим, що приховує тіні. Далі дійсно з ним експериментував, ретельно вивчаючи склад, яким користуються японські гейші.

Туфлі на ресорах, щоб насолоджуватися ходінням.

Спектральні окуляри-калейдоскоп, що змінюють реальне зображення. Це Далі придумав їх для автотуристів у разі, якщо пейзаж наводить нудьгу.

Сальвадор Далі був не лише геніальним художником, а й винахідником. Багато його винаходів втілені, хоча, на перший погляд, задум здавався абсолютно божевільним. Далі писав: «Усе винайдене мною втілене в життя — але не мною і настільки бездарно, що годі й казати».

У 1978 і 1980 роках ретроспективні виставки його картин в Лондоні привернули увагу більше 250 тисяч відвідувачів, а в Парижі їх відвідав більше мільйона чоловік.

Хоча творчість Далі була добре сприйнята критиками, що готували йому велике майбутнє, все ж успіх миттєвої користі не приніс. І Дали дні безперервно колесив по паризьких вулицях в марних пошуках покупців для своїх оригінальних образів. Ними, наприклад, служили жіноча туфля з великими сталевими пружинами, окуляри із стеклами величиною з ніготь і навіть гіпсова голова лева, що гарчить, із смаженим чіпсами.

У 1929 році Далі написав картину "Великий мастурбатор", одну з найбільш значних робіт того періоду. На ній змальована велика, схожа на воскову голова з темно-червоними щоками і напівприкритими очима з дуже довгими віями. Величезний ніс упирається в землю, а замість рота намальований гниючий коник з мурашками, що повзають по ньому. Подібні теми були характерні для робіт Далі 30-х років: він мав незвичайну схильність до образів коників, мурашок, телефонів, ключів, милиць, хліба, волосся. Дали сам називав свою техніку ручною фотографією бетонної ірраціональності. Вона була заснована, як він говорив, на асоціаціях і інтерпретаціях не зв’язаних між собою явищ. Як ні дивно, але і сам художник відзначав, що розуміє не всі свої образи.

Часу і простору".

Що славився балагуром, Далечінь заявив, що годинник для нього був "чимось на зразок ніжного, екстравагантного, самотнього, параноїдально-критичного союзу

Пік творчості Далі припав на період від середини 20-х років до початку 40-х, коли сюрреалізм переживав підйом. На багатьох його роботах цього періоду змальовані не зв’язані один з одним по сенсу речі в невластивому для них оточенні. Картину "Наполеглива пам’ять" багато критиків до цих пір згадують як найяскравіший зразок сюрреалізму. На картині Далі змалював пошкоджений годинник на тлі дивних предметів, що включають усохлу вітку.

За своє творче життя, що продовжувалося майже шість десятиліть, Сальвадор Далі створив близько двох тисяч художніх полотен. Він також сам писав і ілюстрував книги, створював поеми і нариси, робив декорації для спектаклів, балетів, працював в рекламі, використовував в своїй творчості багато матеріалів - від ювелірних виробів і меблів до скла і фарфору.

На відміну від своїх колег іспанський художник постійно шукав до себе уваги преси і суспільства. Його часто таврували як людини, яку більше цікавлять гроші, чим мистецтво.

Великим художник-сюрреаліст Сальвадор Далі був людиною ексцентричним і яскравим, як і його фантастичні марення. Коли в 1989 році він помер у вельми похилому віці, то залишив нам в спадок дивацтва свого образу життя, що змагаються із загадковістю його робіт. Саме такий епітафія більш всього підійшла б для однієї з найяскравіших осіб нашого століття.

САЛЬВАДОР ДАЛІ)Найяскравішою особою в світі мистецтва XX століття був Сальвадор Далі. Сюрреаліст в живописі, він втілив в життя власні фантазії, уявивши, що все гротескове і неймовірне і є нормальний стан людини і природи.

Тонально-гармоническое своеобразие.

 

Ось деякі з винаходів:




Переглядів: 1158

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Т.Шевченко – художник.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.