Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



КЛАСИФІКАЦІЯ, ПАРАМЕТРИ, ХАРАКТЕРИСТИКИ, КАТЕГОРІЇ ЗАСТОСУВАННЯ РЕЛЕ

Апарат релейної дії здійснює стрибкоподібну зміну вихідної (керованої) величини Yпри заданих значеннях вхідної (керуючої) величини Х (мається на увазі стрибкоподібна зміна Y не в часі, а в залежності від X). До некомутаційних апаратів релейної дії відносяться, наприклад, електромагнітні виконавчі апарати: вихідна величина (переміщення якоря) стрибкоподібно збільшується від мінімальної до максимальної при одному значенні вхідної величини (струм у обмотці чи напруга на обмотці) і зменшується від максимальної до мінімальної – при іншому.

Найпростіший комутаційний апарат такого типу приведений на рис. 3.1 у початковому положенні. Будемо поступово збільшувати струм Iвх у його обмотці 5 (Iвх – вхідний сигнал X). При деякім його значенні якір 3 притягнеться до осердя 4. У процесі цього руху верхній кінець якоря зігне плоску контактну пружину 1 нагору до зіткнення її контакт-деталі 2 з контакт-деталлю 2’ контактні пружини 1' – відбудеться замикання контакту. По вихідному колі апарата буде протікати струм, що після закінчення перехідного процесу стане рівним Iвых (Iвых – вихідна величина Y). Вихідний струм не зміниться при подальшому збільшенні вхідного сигналу. Якщо тепер зменшувати вхідний струм, то при деякім його значенні вигнуті пружини 1 і 1/ переборють силу притягання якоря до осердя і повернуть якір у вихідне положення. При цьому контакт розімкнеться, а вихідне коло знеструмиться. Під вхідною величиною Х і вихідною Y такого апарата можна мати на увазі й інші величини, наприклад напруга на обмотці і напруга на опорі навантаження Rн.

Рис. 3.1. Найпростіше електромагнітне реле с. замикаючим контактом із плоских консольно закріплених контактних пружин:

1 і 1’ – відповідно рухома і нерухома контактні пружини; 2 і 2' – контакт-деталі; 3 – якір; 4 – осердя; 5 – обмотка; 6 – ярмо; 7 – ізоляційна планка. Контактна пружина 1 і контакт-деталь 2 разом – контактний елемент (те ж 1' і 2'); 1, 2, 2', 1' і 7 – контакт (контактний вузол); Dp – розчин контакту

Характеристика керування апарата релейної дії має форму релейної петлі (рис. 3.2): стрибкоподібне зростання вихідної величини відбувається при одному значенні вхідної, а зменшення – при іншому. При всіх інших значеннях вхідної неличини Х вихідна Y не змінюється чи змінюється незначно.

Рис. 3.2. Типові характеристики керування апаратів релейної дії:

а, б, в, д – електромеханічних; г – статичних електричних; а, б, г, д – одностабільних; в – двостабільних; а, б, г – максимальних; д – мінімальних; а, г, д – тих, що працюють на замикання; б –тих, щопрацюють на розмикання

До комутаційних апаратів релейної дії відносяться реле і контактори. Іноді границя між ними виглядає невиразно, той самий апарат можна назвати як реле, так і контактором. При визначенні границі між реле і контакторам будемо виходити з такого:

1. Реле комутує в основному кола керування, сигналізації, зв'язку й ін. (наприклад, коло обмотки електромагнітного контактора). Контактори комутують головним чином силові кола, у яких відбувається перетворення електричної енергії в механічну (наприклад, коло електродвигуна), і навпаки.

2. У контакторів в основному є спеціальні дугогасні пристрої, а в реле, як правило, цих пристроїв немає.

Контактори розглядаються в курсі «Апарати керування», у курсі «Електромеханічні апарати автоматики» розглядаються реле.

У залежності від області застосування реле останні можна розбити на реле для: 1) промислової автоматики; 2) захисту електроенергетичних систем; 3) радіоелектроніки; 4) літальних апаратів; 5) морських і річкових судів; 6) систем регулювання руху потягів і забезпечення безпеки на залізницях; 7) гірничорудної і нафтогазовидобувної промисловості й ін.

Промислова автоматика містить у собі автоматику процесів споживання електроенергії в промисловості (перетворення електроенергії в механічну роботу електродвигунами, у теплоту електропечами; використання електроенергії для дугової плавки металів, для електролізу і т.д.). Реле, застосовувані для керування і захисту електроприводів, називаються реле керування. Це найбільш масовий вид продукції першої області застосування реле.

Реле, застосовувані для захисту електроенергетичних систем, що здійснюють вироблення електроенергії (електростанції), передачу і розподіл її по споживачах (електричні мережі і системи), називаються реле захисту.

Реле третьої області застосування використовуються для керування режимами роботи радіоелектронної апаратури, для посилення, контролю, захисту, виміру, запам'ятовування, кодування і т.д. На основі реле створюються системи комплексної автоматики і телемеханіки, автономного керування й вбудованого контролю, обчислювальні, програмні і телеграфні пристрої, шифратори і дешифратори, автоматичні телефонні станції і т.п.

Специфіка областей застосування реле приводить до великої розмаїтості конструктивних виконань і видів реле. З іншого боку, границі, що відокремлюють одну область застосування від інший, часто умовні, визначаються відомчою підпорядкованістю підприємств, що випускають реле; тому багато реле, спроектовані для однієї мети, іноді можна з успіхом використовувати для іншої. Подальший виклад питання базується головним чином на нормативних документах для перших трьох областей їхнього застосування.


Читайте також:

  1. Gigabit Ethernet на витій парі категорії 5
  2. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  3. А.1 Стан , та проблемні питання застосування симетричної та асиметричної криптографії.
  4. Автомобільні ваги із застосуванням цифрових датчиків
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Акти застосування норм права в механізмі правового регулювання.
  7. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  8. Акти правозастосування, їх види
  9. Акти правозастосування.
  10. Алгоритм із застосування річної процентної ставки r.
  11. Алгоритм із застосуванням річної облікової ставки d.
  12. Аміноглікозиди (стрептоміцину сульфат, гентаміцину сульфат). Механізм і спектр протимікробної дії, застосування, побічні ефекти.




Переглядів: 1072

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ЗАГАЛЬНІ ВІДОМОСТІ | Класифікація, складові частини реле

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.