Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Самураї

Культура стародавньої Японії та країн доколумбової америки.

Header


• Японська цивілізація молода. Молодий і народ який її створив. Найбільш ранніми мешканцями японії були протоалінські племенна. А також племена малазійсько полінезійського походження. Це приблизно 1 тис. до н.р.
У цей час племена які засиляли японію перебували на рівні первісно общинного ладу. Основними релігійними віруваннями були фетишизм, амінізм, тотенізм і магія. Японська культура зазнала великого впливу від китайської цивілізації.
- Особливістю Японської культури є те що на від мінну від європейців людина сходу не втрачала звязку з середовищем проживання. Світ сприймався як одне ціле. Людина в ньому не була основною, а лише однією з складових частин. Філософи сходу вважали що народи мають розвиватися природним чином беручи приклад з розлин і тварин. У житті якихнемає нічого зайвого та випадкового.
Стилі бойових местецтв сходу скалися в результаті спостережень зарухами диких звірів(тигра, ведмедя і т.д.). Досконало вивчивши навколишнє середовище людина сходу знала як воно впливає на людину. Навіть ефективність ударів у різні точки тіла розраховувалися залежно від часу дня. Люди сходу були переконані що людина зможе вдосконалювати світ в тому випадку коли знайде гармонію і цілістність в самому собі.
- Відданість традиціям. Все нове отримувало виправдання лише тоді коли знаходило щось подібне у минулому. Будь-яку порушення традиції не сприймалося "шанобливість без ритуалу приводить до метушні; обачливість без ритуалу перетворюється на страх; сміливість без ритуалу виглядає грубістю". Ретуал панує повсюди, йому підпорядковані зміни пори року, розквіт і вялення. Суттєву чатину світогляду людей сходу становила віра і відроджень кожної людини в різні обличчя. Звідци походить фаталізм людей сходу. Віра у неможливість і непотрібність зміни призначеної ним долі. Тут повністю відсутні поняття свободи. Східна людина не вільна а зобовязана. ця зобовязанність сприймається як даність.


• Самураї - це військовий стан. Кожен самурай дотримувався кодексу честі. При будь-якому порушення він повинен був робити собі харакірі. Душею його був меч, професією війна, постійним заняттям військові мистецтва і живопис.
Фізична досконалість, моральна частота досягалася довгими годинами медитації. Самурайство зародилося у 8 ст. але лише у 10-12 ст. Остаточно оформилися можновладні саморайські роди. Тоді і скалися грізні не писані заповіді морального кодексу самурая Бусі-До "Істина хоробрість полягає в тому щоб жити, коли правомірно жити і померти коли правомірно померти".

• Культура країн доколумбової америки.
До культури країн доколумбової америки надежать цифілізаації Майя, Ацтеків та Інків. Релігійні уявлення пронизували всі сторони давньомайського суспільства. Пантклон Божест був досить обширним і складним, всесвіт Майя як і в ацтеків складався з 13 небесних і 9 підземних світів. У центрі землі стоїть світове дерово що пронизує всі шари небес, а в 4х її кутках 4 інших дерева(червоне схід, Біле - північ, чорне захід та жовте схід).
Всесвіт ділиться на періоди і цикли, які змінюють одне одного, кожен з цих циклів має правителя - те чи інше божество ізакінчується світовою катастрофою. Існуючий світовий цикл має завершитися загибелью сучасного всесвіту. Давньомайські культури мали безліч ретуалів, в основі яких лежали засновлення. Почесне місце у них займали жерці.
Стародавні майя приділяли увагу вивчення календаря та літочислення. У них розвивалася медицина, лікарі розділялися за видами хворіб. На переломи накладалися шини. Рани зшивалися волоссям. Пухлини та нариви розтиналися. Хворому давали наркотичні засоби. У фармакології застосовувалися більш ніж 400 лікарських рослин. Розвивалася архітектура і образотворче мистецтво.
Переглядів: 793

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Культура стародавнього світу. | Власний капітал підприємства: функції, складові та оцінка

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.