Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Східні слов'яни у давнину.

На початку VII ст. слов'яни почали переселятися з північних схилів Карпат, долини Вісли та басейну Прип'яті по всій території східної Європи. По мірі розселення слов'яни поділяються на 3 підгрупи: західні, південні і східні слов'яни.

Поступово якась частина території сучасної України, Білорусії та Росії була поділена між 14 великими союзами слов'янських племен. Найзначнішим поселенням були поляни, що жили у центральній України по берегам Дніпра, серед інших східнослов'янських племен на території України були древляни на північному заході, сіверяни на північному сході, уличі та тиверці на південному заході, на заході жили волиняни та дуліби, білі хорвати та дреговичі.

Східні слов'яни селились невеликими селищами, розташовані неподалік один від одного. Як правило в одному селищі було не більше 70 хатин (але могло бути і більше), але вони були розміщені на відстані не більше 1-2 миль. Через 30-40 миль від одного скупчення селищ друге таке ж, і так по всій заселеній території, а в її центрі був укріплений "град". Це була фортеця, в якій укривалися всі жителі під час нападу.

Про їх політичний устрій нажаль нічого не відомо. Скоріш за все у них не було верховних правителів, які б зосереджували владу в своїх руках, їх об'єднували тільки віра в одних богів. Найважливіші рішення приймалися шляхом спільного голосування. З часом з'являється прошарок племінних вождів, яких називали князями.

Торгівля у східних слов'ян спочатку розвивалась повільно, і тільки у VIII ст., коли на їх землі почали прибувати купці з мусульманського сходу (арабів), почала розвиватись.

4. Виникнення держави у східних слов'ян.

Понад 11 століть тому східні слов'яни створили свою першу державу. Літописи та інші пам'ятки давньоруської літератури називають її Руссю або Руською землею, а вчені-історики - Київською або Давньою Руссю. Вона належала до найбільш культурніше, економічно і політично розвинутих держав середньовіччя.

Вирішальним кроком становлення держави був в кінці IX ст. 882 р. - новгородський князь Олег (Віщий) іде військовим походом на Київ. Виманивши хитрістю київських князів Аскольда і Діра, вбиває їх і становиться київським князем. Утвердження Олега в Києві знаменувалось утворенням східної слов'янської держави.

Захопивши Київ Олег становить перше політичне об'єднання річних князівств (Новгородського і Київського). Які за часи Олега досягли великого розквіту.

Походження назви "Русь:

Норманська теорія - німецькі вчені Байєр, Шлоце,. Міллер. Київську Русь заснували нормани (вікінги, варяги). Ґрунтувалися тим, що слов'яни на той час були не розвинутим народом і не могли додуматись створити державу.

Антинорманськатеорія - Ломоносов доводив першочергову роль слов'ян у створенні Київської Русі. Підтримували теорію - Грушевський, Костомаров.

Дебати набули лінгвістичного характеру звідки пішла назва "Русь".

Норманісти - ця назва пішла від слова назви (фінської назви шведського племені). Антинорманісти - від одного слов'янського племені "Роксолани". назви річок "Рось". "Росава". "Роставиця".

1187 р. - перша згадка про слово "Україна" (окраїна, кордон Київської Русі).




Переглядів: 546

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Орієнтовні питання до екзамену | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.