Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Бакалавр

за напрямом “Будівництво”

заочної форми навчання

 

Львів

 

Рекомендовано до друку методичною

радою факультету заочної освіти Львівського національного аграрного університету

 

Протокол № від 2013 р.

 

 

Укладач: к.т.н., доцент Ю.Є. Фамуляк

(Укладено на основі

Р.М.Макаренко, Л.П.Гомон. Технологія та організація будівельного виробництва: Інтерактивний комплекс навчально-методичного забезпечення. Рівне: НУВГП, 2008.– 128с.)

 

 

Відповідальний за випуск: ст. викладач М.Й. Ванік

 

 

Рецензент: к.т.н., доцент А.В.Мазурак

 

© Львівський національний аграрний університет, 2013

З М І С Т

1. Загальні положення …..……………….………….…………. 2. Перелік тем, які вивчаються в дисципліні «Технологія та організація будівництва» ………………………….. 3. Короткий теоретичний огляд матеріалу тем ………….. Тема 1. Організація комплектного забезпечення будівництва конструкціями і матеріалами .….... Тема 2. Організація парку будівельних машин і його експлуатації ………………………………………….. Тема 3. Організація роботи транспорту в будівництві …………………………………………………………. Тема 4. Організація оперативного планування виробництва ……………………………….……………….. Тема 5. Забезпечення збереження матеріальних цінностей і грошових коштів в будівництві …….. Бібліографічний список ……..…..………………………….            

 

 

1. Загальні положення

Дисципліна "Технологія та організація будівельного виробництва" містить сукупність знань щодо організації та планування виконання тих чи інших процесів в будівництві, їх управління. Ця дисципліна ґрунтується на основі знань технології будівельного виробництва, організації будівництва, архітектури будівель та споруд та інших.

В навчальних планах підготовки бакалаврів за напрямом підготовки „Будівництво” спеціальності «Промислове та цивільне будівництво» значення дисципліни "Організація та планування будівельного виробництва " є надзвичайно важливим, оскільки жодну будівлю чи споруду не можна запроектувати і побудувати, а збудовану споруду правильно і ефективно експлуатувати та ремонтувати, не знаючи організації та планування виконання робіт. Організаційна підготовка бакалаврів, спеціалістів та магістрів будівельного напряму має органічно поєднувати вивчення загальних теоретичних та практичних основ виконання процесів в будівництві з поєднанням їх в просторі та часі.

Навчально-методичний комплекс з дисципліни "Технологія та організація будівельного виробництва" призначений для самостійної роботи студента в умовах дії кредитно-модульної системи організації навчального процесу.

Наука про організацію і планування будівельного виробництва досліджує планування роботи будівельно-монтажної організації. Метою викладання дисципліни "Технологія та організація будівельного виробництва" є підготовка бакалавра-будівельника, який повинен знати: організацію та управління будівельного виробництва, теоретичні основи раціональних методів організації і планування виконання будівельних процесів.

Приєднання України до Болонського процесу передбачає впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу, яка є українським варіантом ЕСТS.

Основними завданнями навчальної дисципліни є:

- дати студентам необхідні знання з організації та планування будівництва;

- навчити студентів організації і управління ведення робіт;

- навчити використовувати організаційно-планувальні рішення в в реальних умовах будівництва.

У процесі вивчення студенти повинні:

а) знати:

- організацію, планування і управління будівельного виробництва;

- методику розробки проектів організації будівництва та проектів виконання робіт;

б) вміти:

- знаходити і використовувати доцільні організаційні і управлінські рішення;

- розробляти проекти організації будівництва та проекти виконання робіт;

- оформлювати виробничі завдання працівникам і приймати виконані роботи.

Програма вивчення курсу передбачає наступні основні види роботи – відвідування лекцій, практичні заняття, виконання курсового проекту та самостійну і індивідуальну роботу студентів. Запорукою успішного засвоєння матеріалу студентом є аудиторна робота під керівництвом викладача, при цьому необхідно дотримуватись правила: переходити до вивчення нового матеріалу, тільки після засвоєння попереднього. Це можливо лише при зацікавленні студента в отриманні знань. Для отримання ґрунтовних знань з курсу "Технологія та організація будівельного виробництва" обов’язковою умовою є самостійна робота студента. Вона виконується в межах часу, визначеного навчальною програмою, з використанням додаткової навчальної літератури та консультацій викладача.

2. Перелік тем, які вивчаються в дисципліні

«Технологія та організація будівництва»

 

1. Організація матеріально – технічної бази будівництва (МТБ). Склад i призначення матерiально-технiчної бази будiвництва. Мобiльнi (iнвентарнi) будинки для обслуговування будiвництва. Використання для потреб будiвництва iснуючих i пiдлягаючих знесенню будинкiв. Розміщення МТБ. Планування МТБ будівництва. Виробнича потужність. Розрахунок потреби i забезпечення будiвництва енергетичними ресурсами.

2. Організація комплектного забезпечення будівництва конструкціями і матеріалами.Значення матеріально-технічного планування для своєчасного введення об'єктів в дію. Організація виробничо - технологічної комплектації (ВТК). Виробничо-комплектовочна база (ВКБ).

3. Організація парку будівельних машин і його експлуатації. Вимоги, що ставляться до парку будівельних машин. Комплектування парку машин. Середньорічна потреба в машинах.Форми організації експлуатації будівельних машин, перерви в їх роботі.

4. Організація роботи транспорту в будівництві.Роль і значення транспорту в будівництві.Класифікація вантажів.Вибір виду і кількості будівельного транспорту.Організація перевезень автотранспортом. Організаційні форми експлуатації транспортних засобів.Організація перевезень залізницею.

5. Організація проектно-вишукувальних робіт. Органiзацiя будiвельного проектування. Передпроектна стадія будівництва. Стадії проектування. Структура проекту. Інженерні вишукування в будівництві. Органiзацiя вишукувань. Проект організації будівництва (ПОБ). Проект виконання робіт (ПВР).

6. Календарне планування в будівництві.Загальні положення щодо календарного планування (КП). Принципи розробки КП. Документи, що розробляються при КП у складі ПОБ. Порядок складання КП об’єкту. Організація і КП будівництва житлових будинків. KП робіт при вузловому методі. Особливості складання КП при монтуванні будівель із транспортних засобів. КП робіт при реконструкції і технічному переозброєнні підприємств. Охорона навколишнього середовища при розробці КП. Техніко-економічна оцінка КП. Форми документів, що розробляються при календарному плануванні.

7. Організація оперативного планування виробництва.Оперативне планування (ОП).Облік і контроль за виконанням ОП. Будфінплан.Диспетчерська система управління будівництвом.Засоби оперативного виробничого зв’язку.

8. Забезпечення збереження матеріальних цінностей і грошових коштів в будівництві.Законність,право, методи реалізації права,власність,дотримання законності, санкції в будівництві.

9. Організація системи контроль якості в будівництві.Загальні положення щодо поняття якості. Якість будівництва. Управління якістю. Контроль якостi робiт при будiвництвi об'єктiв.Оцінка і аналіз якості будівельно-монтажних робіт.Гарантійні строки в будівництві. Прийняття об’єктів в експлуатацію.

3. Короткий теоретичний огляд матеріалу тем

Тема 1. Організація комплектного забезпечення будівництва

конструкціями і матеріалами

План лекції:

1. Значення матеріально-технічного планування для своєчасного введення об'єктів в дію.

2. Організація виробничо - технологічної комплектації (ВТК).

3. Виробничо-комплектовочна база (ВКБ).

 

 

1. Значення матеріально-технічного планування для своєчасного введення об'єктів в дію

Особливості будівельної галузі, які справляють вплив на систему матеріально-технічного планування(МТП), полягають у наступному:

- тривалість процесу будівництва підраховується місяцями (а іноді і роками), що ускладнює облік і контроль використання матеріалів;

- загальний обсяг будівельно-монтажних робіт (БМР) виконується на протязі всього року під відкритим небом, що спричиняє, при необхідності, застосування поправочних коефіцієнтів до норм витрат матеріалів взимку;

- значна частина незакінченого будівництва (50-60%) ускладнює розрахунки і обґрунтування потреб у матеріалах на обсяги БМР, які необхідно виконувати на незакінчених будовах;

- розосередженість об'єктів негативно позначається на процесі планування і МТП будов і ускладнює оперативну діяльність органів, на які покладено виконання функцій забезпечення будівельного виробництва матеріально-технічними ресурсами (МТР).

Основні задачі МТП будівництва полягають у :

а) встановленні потреб будівництва у матеріалах і обладнанні;

б) розпреділенні матеріалів і обладнання між споживачами;

в) своєчасному і комплектному забезпеченні будов необхідними матеріалами і обладнанням у відповідності з технологією ведення БМР;

г) нормуванні витрат і запасів матеріалів;

д) організації складського господарства;

е) забезпеченні економії матеріалів у сфері обороту і у сфері виробництва.

Належна організація МТП створює умови для :

- впровадження у будівництво прогресивних технологій;

- усунення далеких перевезень вантажів;

- створення необхідних запасів матеріалів;

- забезпечення зниження витрат організацій, які займаються збутом і постачанням.

Раціональна організація постачання сприяє:

1) прискоренню будівництва;

2) зниженню собівартості продукті;

3) підвищенню рентабельності будівельного виробництва.

 

2. Організація виробничо-технологічної комплектації (ВТК)

 

Виробничо-технологічна комплектація (ВТК) - це процес своєчасного комплектного забезпечення об'єктів, що будуються, МТП у визначеній кількості і номенклатурі з суворою ув'язкою з темпами і технологічною послідовністю виконання БМР.

При цьому поєднуються три основні функції матеріального забезпечення - постачання - переробка - комплектація.

При комплектній поставці матеріалів обов'язково розробляється така нормативно-технологічна документація:

- комплектувальна відомість - складена на основі робочих креслень, в ній показано кількість матеріалів чи виробів на секцію, поверх, захватку, квартиру, під'їзд, будинок тощо;

- транспортно-комплектувальний графік постачання ресурсів на період виконання робіт, він складається на основі технологічних карт у відповідності з транспортно-монтажним графіком і в ньому показують:

- час поставки комплекту матеріалів на будівельний майданчик,

- завод-виробник,

- номер рейсу, тип, кількість і масу виробів, що входять у комплект,

- вид транспорту;

- будгенпланз вказанням місць розвантаження і тимчасового розміщення контейнерів з матеріалами, конструкціями і виробами.

Розрізняють наступні різновиди комплектів:

- технологічний - це набір конструкцій, виробів і матеріалів, які необхідні для виконання укрупненого комплексу робіт, конструктивного або об'ємного елементу, виду робіт або їх частин (поверх, ярус, секція, проліт, захватка), які прив'язані до етапу робіт і відповідній технології БМР;

- поставний (заводський) - його формують на заводі-виробнику або на виробничо-комплектовочній базі у відділі технічної комплектації і доставляють на будмайданчик у відповідності з технологією і графіком зведення об'єкту.

 


Читайте також:

  1. За освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавр
  2. Основні вимоги до виконання та оформлювання курсової, бакалаврської робіт. Рецензія, відгук як критичне осмислення наукової праці
  3. Розділ „Охорона праці” в дипломних роботах ОКР бакалавр.




Переглядів: 660

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.