Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


ZeroWaste – нова концепція поводження з відходами

В останні роки виникла нова концепція поводження з відходами - ZeroWaste. Термін ZeroWaste, який отримав вже достатнє розповсюдження за кордоном, має два значення: «нуль відходів» і «нуль втрат». В об’єднанні цих двох значень і полягає новий принцип ставлення до відходів виробництва і споживання.

Три основні завдання ZeroWaste:

  1. «Нульовий скид». Ця стратегія насамперед спрямована на зведення до нуля токсичності відходів. Тобто необхідно виключити викиди і скиди токсичних речовин, які не підлягають природним процесам розкладання і здатні накопичуватися в навколишньому середовищі. Ставиться мета досягнути нульових скидів за рахунок поетапного зупинення виробництва відповідних речовин.
  2. «Нульовий викид». Другий принцип ZeroWaste – зниження до нуля шкоди, яка завдається атмосфері. Головна проблема – зменшення викидів метану зі звалищ. Її значною мірою вдасться вирішити за рахунок заборони відправлення на звалища біологічних відходів, які не пройшли санітарної обробки (компостування).
  3. Зведення відходів до нуля.

Концепція ZeroWaste спрямована на вирішення виключення будь-яких відходів: не буде відходів, від яких необхідно звільнятися. Ніякі матеріали не будуть вважатися некорисними – замість цього буде підшуковуватися спосіб їхнього використання.

Переглядів: 11615

Повернутися до змісту: Основи екології 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.