Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Зелена книга України

Крім Червоної книги існує «Зелена книга» - офіційний документ, затверджений Кабінетом міністрів України, в який заносять рідкісні рослини, що зникають, або ті, що знаходилися в Червоній книзі, але їх вдалося вивести з під загрози зникнення. Зелена книга України містить інформацію про кожне рослинне угрупування, занесене до неї (назва, мотиви та категорія, поширення в світі та Україні, екологічні умови, будова та склад, причини скорочення поширення, забезпеченість охороною та необхідні заходи охорони, джерела інформації), а також карту поширення цього угрупування.

Визначають п’ять категорій природних рослинних угрупувань, що потребують охорони та внесення до Зеленої книги України:

  • Корінні рослинні угрупування, в складі яких домінують види рослин, внесені до Червоної книги України, а також реліктові та ендемічні види рослин.
  • Рослинні угрупування, що не пов’язані з природною зональністю (болота, луки, водні об’єкти тощо), які потребують охорони з ботаніко-географічних міркувань.
  • Рослинні угрупування, взаємопов’язані зі зникаючими видами представників тваринного світу.
  • Рослинні угрупування, утворені поширеними в минулому видами рослин, а які стали рідкісними під впливом антропогенних чи стихійних факторів.
  • Корінні рослинні угрупування, склад яких визначається типовими видами рослин, що зростають на межі свого ареалу чи висотного поширення та мають тенденцію до зниження свого життєвого потенціалу.

Переглядів: 11736

Повернутися до змісту: Основи екології 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.