Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Фондові біржі

Фондові біржі є організаторами торгівлі на фондовому ринку. Для здійснення своєї діяльності ФБ повинні мати власний капітал у розмірі не меншому 3 млн. грн., а для тих ФБ, які займаються кліринговими розрахунками – 6млн. грн..

Фондова біржа створюється і діє в організаційно-правовій формі товариства, крім повного, командитного і товариства з додатковою відповідальністю, або дочірнього підприємства, об’єднання торгівців цінними паперами.

ФБ не є комерційною організацією, а те, що отримує ФБ спрямовується на її розвиток і не розподіляється між її засновниками і учасниками.
ФБ може бути утворена не менше, ніж 20 засновниками-торгівцями цінними паперами, або ж їх об’єднаннями, що також налічує не менш 20 торгівців цінними паперами.

ФБ має статус ЮО з моменту державної реєстрації. Порядок її реєстрації встановлено ЗУ «Про державну реєстрацію ЮО та ФО-підприємців». З моменту отримання ліцензії Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, ФБ має право провадити діяльність з організації торгівлі на фондовому ринку.

Якщо ж кількість засновників ФБ стала менша 20 осіб, то Державна комісія тимчасово припиняє діяльність ФБ, а утому випадку, якщо протягом 6 місяців поповнення учасників ФБ не відбулося, вона припиняє своє існування.

Учасниками або засновниками ФБ мають лише особи, які мають ліцензію на торгівлю цінними паперами.

Статут ФБ затверджується вищим органом ФБ (якщо АТ – Загальними зборами). У статуті ФБ зазначається найменування, місце знаходження, порядок управління, формування органів, їх компетенція, мета діяльності, підстави та порядок припинення діяльності ФБ і питання щодо розподілу майна ФБ у випадку її ліквідації.

Державна комісія з цінних паперів контролює діяльність ФБ, а ФБ повинна надавати їй інформацію: перелік торгівців цінними паперами, які допущені до торгів, інформацію про обсяг торгівлі цінними паперами, про курс цінних паперів відносно кожного емітента і таке інше.

Переглядів: 10904

Повернутися до змісту: Господарське право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.