Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Неналежне виконання господарського договору. Форми та відповідальність

Суб’єкти господарювання та інші учасники господарських відносин, повинні виконувати господарські зобов’язання належним чином, відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов’язання відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Договір вважається неналежно виконаним, якщо порушено умови, визначені його змістом.

Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов’язання, враховуючи інтереси другої сторони, та забезпечення господарського інтересу.

У випадку порушення зобов’язань наступають правові наслідки. Зокрема:

  1. Припинення зобов’язання в наслідок односторонньої відмови від зобов’язання.
  2. Розірвання договору.
  3. Зміна умов договору.
  4. Сплата неустойки.
  5. Відшкодування збитків і моральної шкоди.

Порушення зобов’язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених ГК, іншими законами або договором.
Застосування господарських санкцій до суб’єкта, який порушив зобов’язання, не звільняє його від обов’язків виконати зобов’язання в натурі, якщо інше не передбачено законом або договором, або управлена сторона відмовилася від прийняття виконання зобов’язання. Зобов’язана сторона має право відмовитися від виконання зобов’язання у разі неналежного виконання другою стороною обов’язків, що є необхідною умовою виконання.

Переглядів: 10889

Повернутися до змісту: Господарське право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.