Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Поняття, ознаки, підстави, функції господарської відповідальністі

Господарсько-правова відповідальність – це зазнавання суб’єктом господарювання несприятливих економічних наслідків від застосування санкцій за вчинене правопорушення, у порядку, передбаченому ГК, іншими законодавчими актами і договорами.

До ознак господарської відповідальності належать:

  1. Суб’єктами відповідальності є суб’єкти господарювання, їх структурні підрозділи, учасники господарських відносин, у тому числі органи державної влади, що здійснюють контроль за дотриманням правил ведення господарської діяльності.
  2. При притягненні до господарської відповідальності відбуваються притерпівання несприятливих наслідків економічного характеру, незалежно від того, чи застосовуються грошові санкції, або такі санкції, що обмежують правоздатність.
  3. Відповідальність застосовується у формі певної системи економічних санкцій, передбачених господарським законодавством, укладеними договорами і локальними актами суб’єктів господарювання.
  4. Відповідальність застосовується тільки у випадку правопорушення, протиправних дії або бездіяльності. При цьому мова йде про невиконання або неналежне виконання перед контрагентами у внутрішньогосподарських відносинах, а також при порушенні правил здійснення господарської діяльності.
  5. Відповідальність наступає незалежно від вени правопорушника.

Переглядів: 10876

Повернутися до змісту: Господарське право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.