Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Санація боржника

Санація – це система заходів, що здійснюється під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталів та (або) зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника.

Для того, щоб ввести процедуру санації господарський суд виносить ухвалу та призначає керуючого санацією. За загальним правилом санація проводиться протягом 12 місяців, але цей строк може бути продовжений або скорочений.

З дня винесення ухвали про санацію, керівник боржника відстороняється від посади, а управління боржником переходить до керуючого санацією.

Припиняється повноваження органів управління боржниками, ці повноваження також передаються керуючому санацією.

Для того, щоб були передані повноваження цих органів, вони зобов’язані передати бухгалтерську та іншу документацію керуючому санацією, печатку і штампи, матеріальні та інші цінності.

Крім того може бути накладено арешт на майно боржника або запроваджені інші обмеження, але так, щоб вони не перешкоджали виконанню плану санації.

План санації схвалюється комітетом кредиторів і передається для затвердження в господарський суд. Господарський суд може затвердити план санації і винести про це ухвалу.

Якщо такий план не передано в господарський суд. то суд має право визнати боржника банкрутом і відкрити ліквідаційну процедуру.
Про проведення санації за 15 днів до завершення санації, один з кредиторів вносить одну з пропозицій. Перша пропозиція може бути про припинення процедури санації через відновлення платоспроможності боржника. Також може бути прийнято рішення про припинення санації через прийняття мирової угоди. Керуючий санацією може внести пропозицію про продовження процедури санації. Він також може прийняти рішення про звернення до господарського суду з клопотання про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Звіт керуючого санацією розглядається комітетом кредиторів, а висновки направляються в господарський суд. Про затвердження звіту керуючого санацією, або про відмову затвердження такого звіту, чи про продовження санації або про затвердження мирової угоди господарський суд виносить ухвалу.

Переглядів: 10975

Повернутися до змісту: Господарське право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.