Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Банкрутство фізичної особи-підприємства

Заява про порушення справи про банкрутство громадянина-підприємця може бути подана в господарський суд громадянином-підприємцем, який є боржником, або його кредиторами.

Одночасно з прийняттям заяви про порушення справи про банкрутство громадянина-підприємця, господарський суд накладає арешт на майно громадянина-підприємця, за винятком того майна, що не підлягає стягненням за цивільним законодавством.

Якщо громадянин-підприємець не подав доказів задоволення вимог кредиторів і якщо не було укладено мирової угоди, то господарський суд визнає громадянина-підприємця банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру.

З дня прийняття постанов про визнання громадянина-підприємця банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строки виконання зобов’язань вважаються такими, що настали. Припиняється нарахування неустойки, штрафу, пені. Припиняються стягнення за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров’ю громадян.

Постанова господарського суду про визнання громадянина-підприємця банкрутом та виконавчий лист про звернення стягнення на майно громадянина-підприємця направляється судовому виконавцю для здійснення реалізації майна кредитора.

Продажу підлягає все майно громадянина-підприємця, за винятком майна, що не включається до складу ліквідаційної маси.

Гроші, отримані від продажу майна громадянина-підприємця, визнаного банкрутом, вносяться на депозитний рахунок нотаріальної контори, та використовуються за рішенням господарського суду.

Переглядів: 10885

Повернутися до змісту: Господарське право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.