Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Державний контроль за здійснення м господарської діяльності

Державний контроль – це діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, органів місцевого самоврядування, інших органів, в межах їх повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб’єктам господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення і навколишнього природного середовища.

Види і форми державного контролю за здійсненням господарської діяльності залежать від суб’єкта господарювання, його діяльності і перевіряючи органів.

Так, у сфері антимонопольно-конкурентного законодавства контроль здійснюють органи Антимонопольного комітету. У сфері виробництва і праці – контроль здійснює Державний комітет з нагляду і охорони праці. У сфері екологічної безпеки – Державний комітет з ядерної та радіаційної безпеки. У сфері фінансово-кредитних відносин – НБУ.

Державний фінансовий контроль реалізується державною контрольно-ревізійною службою через проведення державного фінансового аудиту та інспектування.

Державний фінансовий аудит – є різновидом державного фінансового контролю і полягає у перевірці та аналізі фактичного стану справ щодо законного та ефективного використання державних чи комунальних коштів, майна, інших активів держави, правильності ведення бухгалтерського обліку, достовірності фінансової звітності, функціонування системи внутрішнього контролю. Результати державного фінансового аудиту фіксуються і викладаються у звіті.

Інспектування – це проведення ревізій, що полягає у документальній і фактичній перевірці фінансово-господарської діяльності підконтрольної установи, а результат ревізії викладається в акті.

Переглядів: 10873

Повернутися до змісту: Господарське право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.