Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Порядок проведення перевірок суб’єкта господарської діяльності

Планові заходи щодо перевірок здійснюються відповідно до річних або квартальних планів, які затверджуються органом державної влади по контролю до 1 грудня року, що передує плановому, або до 25 числа останнього місяця кварталу, що передує плановому.

Органом державного нагляду визначається періодичність проведення планових заходів щодо державного нагляду і перелік питань для здійснення планових заходів, який затверджується наказом цих контролюючих органів.

Планові заходи здійснюються за умови письмового повідомлення суб’єкта господарювання про проведення планового заходу не пізніше, як за 10 днів до дня здійснення цього заходу.

В повідомленні повинні бути зазначені: дата початку і дата закінчення здійснення планового заходу; найменування ЮО, ПІБ ФОП, щодо яких здійснюється плановий захід; найменування органу державного нагляду чи контролю. Такі повідомлення надсилаються рекомендованими листами, за рахунок контролюючого органу і вручаються особисто керівнику чи уповноваженій особі суб’єкта господарювання під розписку.
Суб’єкт господарювання вправі не допустити контролюючий орган до перевірки у разі не дотримання цих вимог.

Строк перевірки не повинен бути більшим 15 днів, а для суб’єктів малого підприємництва – 10 днів. Збільшення строку не допускається.

Підстави для здійснення позапланових заходів:

  1. Суб’єкт господарювання може самостійно подати заяву до контролюючого органу.
  2. Виявлення та підтвердження недостовірності даних, що заявляються суб’єктами господарювання в документах обов’язкової звітності.
  3. Перевірка виконання суб’єктом господарювання приписів, розпоряджень щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових контрольних заходів.
  4. Звернення ФО та ЮО про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства.
  5. Неподання у встановлений термін суб’єктом господарювання документів обов’язкової звітності.

Під час проведення позапланового заходу з’ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу.

Суб’єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового контрольного заходу, а також з посвідченням відповідного органу.

Строк здійснення позапланового контрольного заходу не повинен перевищувати 10 робочих днів, а суб’єктів малого підприємництва – 2 робочих днів. Продовження цього строку не допускається

Переглядів: 10894

Повернутися до змісту: Господарське право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.