Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Поняття і види господарських об’єднань

Об’єднанням підприємств є господарська організація, утворена у складі двох або більше підприємств з метою координації їх виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних і соціальних завдань.

Об’єднання підприємств утворюються підприємствами на добровільних засадах або за рішенням органів, які мають право утворювати об’єднання підприємств.

В об’єднання підприємств можуть входити підприємства, утворені за законодавством іноземних держав, а підприємствам України не забороняється входити до іноземних об’єднань.

Об’єднання можуть утворюватися або на визначений строк (тимчасові об’єднання) або діяти безстроково.
За загальним правилом об’єднання підприємств є юридичною особою.

Господарські об’єднання діють на підставі установчого договору чи статуту, які затверджуються їх засновниками.
Види об’єднань підприємств:

  1. Залежно від порядку заснування об’єднання підприємств можуть утворюватися як:
  2. Господарські об’єднання – утворюються як асоціації, корпорації, консорціуми і концерни (ст. 120 ГК). Також можуть існувати союзи, асоціації підприємств, комбінати, трести і таке інше. Причому, подібні утворення можуть бути як передбачені законом, так можуть бути і не передбачені законодавством.
  3. Державні господарські об’єднання чи комунальні господарські об’єднання – це таке об’єднання підприємств, яке утворюється за рішенням КМУ, міністерств, за рішенням органу місцевого самоврядування. Такі об’єднання діють на підставі рішення про утворення та статуту, який затверджується тим органом, що прийняв рішення про утворення.

Переглядів: 10904

Повернутися до змісту: Господарське право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.