Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Оподатковування

Особливості оподатковування. При проробленні питання про заснування фірми за кордоном варто звертати особливу увагу на податкове законодавство країни.

Розмір податку залежить насамперед від розмірів прибутку фірми (табл. 7).
На практиці в більшості компаній на сплату податків іде менша частка прибутку, ниж зазначено в таблиці.

По-перше, компанії можуть легально зменшити величину, підлягаючу оподатковуванню суми за рахунок збільшення відрахувань у неоподатковувані податком фонди ( амортизаційний, пенсійний і ін. ).

Таблиця 7 – Базові ставки оподатковування акціонерних компаній (% від оподатковуваного прибутку до її розподілу)

 

 

Країна

Частка прибутку, що йде на сплату податків

У тому числі

яка залежить від величини прибутку

яка не залежить від величини прибутку

ФРН
Японія
Франція
Швеція
США
Великобританія
Кіпр
Гібралтар
Мальта
о. Мен
Нормандські о-ви

70,8
64,1
60,9
58.0
45,3
35,0
42,5
35,0
37,5
20,0

20,0

55,4
50,1
28,4
52,0
45,3
35,0
-
-
-
-

-

15,4
14,0
32,5
6,0
-
-
-
-
-
-

-

 

По-друге, використовуються різні податкові пільги ( у депресивних районах, для експортерів і т.п. ).

По-третє, у багатьох країнах компанії з невеликим обігом обкладаються більш низькими податками ( наприклад, у Великобританії компанії з прибутком менш 750 тис. ф. ст. обкладаються податком у розмірі не 35, а від 25 до 35 %).

По-четверте, у ряді країн податок із прибутку корпорацій може виплачуватися не тільки окремою фірмою, але і її материнською компанією (якщо фірма входить у групу компаній), що на практиці дозволяє знизити податкову базу компаній групи.

По-п'яте, майже усюди діє система покриття збитків компаній за рахунок її прибутків.

У першому випадку дозволяється відраховувати з раніше отриманого прибутку витрати поточного року, у результаті чого виплачена раніше фірмою сума податків виявляється надмірно високою і це підвищення компенсується за рахунок зниження майбутніх податків.

В другому випадку збитки поточного року відраховуються з майбутнього прибутку. Наприклад, у Нідерландах дозволяється перенесення збитків назад на 3 роки і перенесення збитків уперед на 8 років.

У результаті реальні ставки оподатковування набагато нижче базових. Наприклад, у ФРН реальний рівень оподатковування становив у 1989 році 50%.

Угоди про запобігання подвійного оподатковування. З низкою закордонних країн Україна має угоди про запобігання подвійного оподатковування прибутків і майна.

Відповідно до цих угод фірми з російським капіталом у цих країнах ( і навпаки, фірми в Україні з капіталом цих країн) звільняються від податків на відсотки, дивіденди, якщо вони переводяться в Україну ( і відповідно з України), а також одержують деякі інші податкові пільги.

У 1994 році набрала сили угода із США і Польщею. У 1995 році ратифіковані договори з Великобританією, Швецією, Болгарією, Угорщиною, В'єтнамом, Ізраїлем, Ірландією, Китаєм, Південною Кореєю, Люксембургом, Румунією, Словаччиною, Туреччиною.

Що конкретно дають такі угоди? Звернемося, наприклад, до угоди з ФРН.

По-перше, якщо українсько-німецька фірма переводить з Німеччини в Україну належний їй прибуток, то цей прибуток у самій  Німеччині чи звільняється від податку (якщо вона має форму роялті чи відсотків за деякими операціями), чи ж податки стягуваються за зниженою ставкою (для прибутку у формі дивідендів – 15% замість 25%, а у формі відсотків по низці операцій –5%  замість 25%). Але не можна забувати, що, надійшовши в Україну, цей прибуток буде перерахований в гривні, зараховані до загального розміру прибутку українського інвестора й обкладені відповідним українським  податком.

По-друге, якщо український інвестор продасть свій пай у цій фірмі іншому інвестору, але не німецькому, то ця угода не буде обкладено у цьому випадку німецьким податком на оборотний капітал.

По-третє, якщо на цю фірму був відряджений на термін не менш півроку фахівець з України, то його заробітна плата обкладається податками в Німеччині. Якщо ж у Німеччині знаходиться з метою навчання російський студент, чи практикант учень, то його стипендія не обкладається німецькими податками, якщо її виплачує не Німеччина.

Переглядів: 9339

Повернутися до змісту: Міжнародний маркетинг

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.