Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Трудові відносини міжнародного приватного права

  1. Колізійні прив'язки в сфері трудових відносин
  2. Регулювання праці іноземців в Україні
  3. Трудові права громадян України за кордоном

 

1. Колізійні прив'язки в сфері трудових відносин

Громадяни мають право виїзду за кордон, за деяким обмеженнями.

Ст. 52 З.У. «Про МПП»: До трудових відносин застосовується право держави, у якій виконується робота, якщо інше не передбачено законом або міжнародним договором України.

Колізійні прив'язки:

  1. Сторони можуть застосувати принцип автономії волі.
  2. Закон місця знаходження роботодавця.
  3. Закон прапору судна.
  4. Закон країни укладення трудового договору.

Конвенція направлена на … дискримінації праці і занять
Конвенція про працівників мігрантів, 1949 рік
Конвенція про припинення трудових відносин, 1982 року
Конвенція про оплачувані відпустки,
Конвенція про міграція трудових ресурсів в країнах СНД: виїжджають для отримання роботи; вїзджають для отримання роботи; прикордонна маятникова міграція – живуть в одній країні, а працюють в іншій.

Основна колізійна прив'язка – закон місця роботи.

 

2. Регулювання праці іноземців в Україні

Ст. 8 КЗпП:
Ст. 28 З.У. «Про правовий статус іноземців»: іноземці мають право на працю так само як і громадяни України, за деякими виключеннями.

Ст. 53 З.У. «Про МПП»:Трудові відносини громадян України, які працюють за кордоном, регулюються правом України в разі, якщо:
1) громадяни України працюють у закордонних дипломатичних установах України;
2) громадяни України уклали з роботодавцями — фізичними або юридичними особами України трудові договори про виконання роботи за кордоном, у тому числі в їх відокремлених підрозділах, якщо це не суперечить законодавству держави, на території якої виконується робота;
Ст. 54 З.У «Про МПП»: Трудові відносини іноземців та осіб без громадянства, які працюють в Україні, не регулюються правом України в разі, якщо:
1) іноземці та особи без громадянства працюють у складі дипломатичних представництв іноземних держав або представництв міжнародних організацій в Україні, якщо інше не передбачено міжнародним договором України;
2) іноземці та особи без громадянства за межами України уклали з іноземними роботодавцями — фізичними чи юридичними особами трудові договори про виконання роботи в Україні, якщо інше не передбачено договорами чи міжнародним договором України.

Порядок оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затверджений Постановою КМУ 1.11.1999 року: документи до центру зайнятості – заява, обґрунтування необхідності залучення робочої сили, установчі документи, посвідчують кваліфікацію іноземців, проект договору, особисті дані іноземця. Дозвіл видається на 1 рік, може бути продовжено максимально до 4 років.
Види відповідальності встановлює Закон України «Про зайнятість».

 

3. Трудові права громадян України за кордоном

Громадяни мають право виїзду за кордон з метою працевлаштування.

Це витання визначається на законодавчому рівні країн, двосторонні і багатосторонні угоди.

Угода між урядами Росії і України «Про  трудову діяльність і соціальний захист громадян Росії і України, які працюють за межами кордонів своїх держав» від 14.01.199_ року: основна колізійна прив'язка – право країни працевлаштування. Трудові угоди, які укладені відповідно до договору підлягають реєстрації. Сторони можуть вводити обмеження на працевлаштування. Передбачає, що документи про освіту і фах не підлягають легалізації. Іноземним працівникам надається національний режим.

До трудових відносин близько стоять соціальні права, які є менш захищеними ніж трудові права. Допомога у випадку хвороби виплачується лише після 6 місяців роботи в тій чи іншій країні. Пенсії можуть отримати лише ті іноземці, які пропрацювали 5 і більше років у тій чи іншій країні. Трудовий стаж, набутий у країнах СНД, включається до загального трудового стажу.

Оплата праці персоналу міжнародних організації.
Існує два види міжнародних організацій:

  1. Створені за угодою між урядами держав, їх діяльність не прив’язується до жодного правопорядку, діють до внутрішніх документів організацій, які затверджується тими державами, які створили цю організацію: регулюється Статутом, або Положенням про персонал. (ООН)
  2. Відповідними двосторонніми угодами.

Ст. 53 З.У. «Про МПП»:  Трудові відносини громадян України, які працюють за кордоном, регулюються правом України в разі, якщо:
1) громадяни України працюють у закордонних дипломатичних установах України;
2) громадяни України уклали з роботодавцями — фізичними або юридичними особами України трудові договори про виконання роботи за кордоном, у тому числі в їх відокремлених підрозділах, якщо це не суперечить законодавству держави, на території якої виконується робота;
На території України існує ряд посередників, які сприяють працевлаштуванню наших громадян за кордоном.

Переглядів: 7517

Повернутися до змісту: Міжнародне приватне право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.