Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Радіонуклідні дослідження кісткової системи

В клінічній практиці для дослідження кісткової системи використовують методику остеосцинтиграфії.

 

ОСТЕОСЦИНТИГРАФІЯ

Показання: оцінка деструктивно-репаративних процесів при первинних та вторинних пухлинах скелету, а також при захворюваннях неонкологічного характеру.
РФП: 99mTc–пірофосфат.
Апаратура: планарні гамма-камери, ОФЕКТ.
Принцип методики: остеотропні РФП інтенсивно включаються в мінеральний обмін, накопичуючись в скелеті, більше в уражених кісткових структурах, де здійснюється збільшений мінеральний обмін. Цей механізм може бути представленим 2 фазами: а) збільшенням кровопостачання; б) селективною акумуляцією в реактивній новій кістковій тканині.
Методика дослідження: 99mTc–пірофосфат вводять в/в у дозі 500-600 МБк і досліджують його накопичення в кістках через 3 години. В нормі 99mTc–пірофосфат добре фіксується в кістках черепа, хребта, таза, ребрах та крупних суглобах. Первинні пухлини кісток накопичують РФП у значній кількості – на 400-600% більше ніж симетричні ділянки здорової кісткової тканини. Метастази фіксують РФП дещо в меншій кількості ніж первинні пухлини – на 70-300% більше здорових ділянок. Концентрація РФП в пухлинах кісток перевищує в 5-10 разів концентрацію його в здоровій кістковій тканині. А в порівнянні з рентгенологічними методами ця методика дозволяє діагностувати ранні метастази на 2-8 місяців раніше.

Рис. 4.15. Остеосцинтиграфія з 99мТс-пірофосфатом (множинні метастази в кістках скелету)

Переглядів: 4859

Повернутися до змісту: Медична радіологія

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.