Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Пенсії на пільгових умовах залежно від умов виробництва

Право на пенсію на пільгових умовах залежно від умов виробництва має певна категорія жінок-працівниць.

Так, жінкам, які працюють на текстильному виробництві, механізаторами, а також зайняті на окремих роботах у сільському господарстві, надається право дострокового виходу на пенсію, тобто зі зменшенням віку та скороченням стажу роботи чи тільки зменшенням віку.

Наприклад, жінки, які працюють на текстильному виробництві, мають право на пільгову пенсію, якщо вони працювали на цьому виробництві на станках і машинах, за списком виробництв і професій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України: з досягненням 50-річного віку і стажем такої роботи не менше 20 років.

До підприємств текстильної промисловості відносять бавовняні, вовняні, лляні, шовкові, конопледжгутові, трикотажні та інші фабрики й комбінати.

На пільгових умовах призначається пенсія жінкам, які працюють трактористами-машиністами, машиністами будівельних шляхових і вантажно-розвантажувальних машин, змонтованих на базі тракторів та екскаваторів.

Вони мають право на пенсію з досягненням 50-річного віку, з них не менше 15 років — на зазначеній роботі.

Пільгове пенсійне забезпечення надано також жінкам, які працюють доярками (операторами машинного доїння), свинарками-операторами в колективних та інших підприємствах сільського господарства — з досягненням 50-річного віку і стажем зазначеної роботи не менше 20 років.

Право на пільгову пенсію мають також жінки, зайняті впродовж повного сезону на вирощуванні, збиранні й післязбиральній обробці тютюну — з досягненням 50-річного віку і стажем зазначеної роботи не менше 20 років.

За особливими показниками, які характеризують стан здоров'я, пенсія за віком на пільгових умовах призначається громадянам — хворим гіпофізарним нанізмом (ліліпути) і диспропорційним карликам: чоловікам — із досягненням 45-річного віку і стажем роботи не менше 20 років, жінкам — із досягненням 40-річного віку і стажем роботи не менше 15 років.

За станом здоров'я на пільгових умовах призначається пенсія інвалідам зору І групи - сліпим.

Ці особи мають право на пенсію за віком: чоловіки — з досягненням 50-річного віку і стажем роботи не менше 15 років; жінки — з досягненням 40-річного віку і стажем роботи не менше 10 років. Пільги на пенсійне забезпечення мають лише ті працівники, яких визнано інвалідами зору І групи. Решта інвалідів І групи за комплексом різних захворювань правом на зазначені пільги не користується.

Пенсія за віком інвалідам зору І групи призначається довічно незалежно від строку, що на нього встановлено інвалідність.

Важливою пільгою пенсійного страхування є призначення пенсії за віком у разі неповного стажу роботи, тобто меншого ніж 25 і 20 років (відповідно для чоловіків і жінок). Ця норма застосовується не часто, оскільки більшість громадян виходять на пенсію в пенсійному віці та з повним стажем роботи. Але інколи стажу для призначення пенсії недостатньо, зокрема в жінок, які впродовж тривалого часу займалися вихованням дітей чи веденням домашнього господарства. У таких випадках пенсії за віком можуть бути призначені з меншим стажем роботи.

Переглядів: 5454

Повернутися до змісту: Кримінально виконавче право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.