Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Пенсійне забезпечення сімей військовослужбовців

Особливості пенсійного забезпечення сімей, які втратили годувальника, складаються з умов призначення пенсій, що залежать від того, за яким нормативним актом встановлюється пенсія, до якої категорії сімей належав померлий годувальник.

Так, правове регулювання пенсійного забезпечення сімей військовослужбовців здійснюється Законом України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців і осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ».

Відповідно до цього закону пенсія сім'ї військовослужбовців призначається, якщо годувальник помер (загинув) під час проходження служби, не пізніше 3 місяців від дня звільнення зі служби або пізніше цього строку, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва чи захворювання, отриманих у період проходження служби.

Закон України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців...» передбачає також право на пенсію на пільгових умовах батьків і дружин, які не взяли повторного шлюбу, військовослужбовців, які загинули, померли чи пропали безвісти в період проходження військової служби.
Ці особи прирівнюються до сімей загиблих на війні. Їм пенсія призначається з досягненням чоловіками 55-річного, жінками - 50-річного віку або якщо вони є інвалідами (незалежно від віку).

Сім'ям військовослужбовців строкової служби пенсії призначаються за загальними правилами й нормами, передбаченими Законом України «Про пенсійне забезпечення».

Законодавством установлено мінімальні розміри пенсій у разі втрати годувальника залежно від військового звання.

Так, членам сімей солдатів і матросів строкової служби, померлих (загиблих) під час виконання вищезгаданих обов'язків військової служби, — 150%, членам сімей сержантів і старшин, єфрейторів (старших солдатів) і старших матросів строкової служби — 165%, членам сімей прапорщиків і мічманів, військовослужбовців понадстрокової служби і військової служби за контрактом - 180%, а членам сімей офіцерського складу — 195% мінімального розміру пенсії за віком.

Сім'ям військовослужбовців, померлих у період проходження служби, нараховується 75% від пенсій, встановлених для членів сімей вищезазначених військовослужбовців (відповідно до їх військових звань).

Нарахування пенсій сім'ям померлих військовослужбовців строкової служби проводиться із заробітку, що його вони отримували до призову в армію чи після звільнення з неї до звернення за пенсією, або з середньомісячного грошового забезпечення військовослужбовця в період проходження служби за контрактом.

Якщо військовослужбовець не працював до призову в армію та після звільнення з неї, то пенсія сім'ям померлих годувальників встановлюється нарівні з мінімальними розмірами пенсії з інвалідності та в разі втрати годувальника.

Переглядів: 4750

Повернутися до змісту: Кримінально виконавче право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.