Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Пенсії сім'ям за Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи»

Умови призначення пенсій за цим Законом безпосередньо залежать від аварії на ЧАЕС.

Право на пенсію мають дві категорії сімей:
а) сім'ї, які втратили годувальника — учасника ліквідації (ліквідатора) наслідків аварій. Факт смерті годувальника у зв'язку із зазначеними обставинами повинен бути підтверджений офіційними документами;
б) сім'ї, які потерпіли від наслідків Чорнобильської катастрофи.

Пенсії в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи призначаються за бажанням сім'ї із заробітку, що виплачувався за роботу померлому годувальникові в зоні відчуження в 1986 - 1990рр., за правилами й нормами відшкодування фактичних збитків, визначених законодавством.

Нарахування й призначення цих пенсій за межами зони відчуження проводиться на загальних підставах відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування».

Крім того, ці сім'ї мають право на щомісячну компенсацію за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Щомісячна компенсація призначається на кожного непрацездатного члена сім'ї, які перебували на його утриманні, в розмірі 50% мінімальної пенсії за віком незалежно від пенсії, передбаченої законодавством.

Право на щомісячну компенсацію в разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи мають непрацездатні члени сім'ї годувальника, які перебувають на його утриманні.

При цьому дітям щомісячна компенсація призначається незалежно від того, перебували вони на утриманні годувальника чи ні.

Переглядів: 4745

Повернутися до змісту: Кримінально виконавче право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.