Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Пенсії сім'ям за законодавством про вислугу років

До кола сімей, які мають право на пенсію в разі втрати годувальника за законодавством про вислугу років, належать сім'ї, які забезпечуються пенсіями за окремими нормативними актами, а саме: члени сімей суддів, прокурорсько-слідчих працівників, державних службовців, посадових осіб митних органів і народних депутатів України.

Склад членів сім'ї за законодавством про вислугу років мало чим відрізняється від складу сім'ї, передбаченого загальним пенсійним законодавством.

Умови призначення пенсії такі самі. Однак розміри пенсій і порядок їх призначення мають деякі особливості.

Так, відповідно до Закону України «Про статус суддів» у разі загибелі (смерті) судді, у тому числі у відставці, внаслідок службових обов'язків непрацездатним членам сім'ї, які перебувають на його утриманні, щомісячно виплачується компенсація у розмірі різниці між частиною заробітку загиблого, яка була його часткою, і призначеної пенсії у разі втрати годувальника без урахування одночасної допомоги.

У Законі України «Про прокуратуру» дещо інший порядок забезпечення сімей, які втратили годувальника: в разі загибелі прокурорсько-слідчого працівника під час виконання службових обов'язків сім'ї чи утриманцям загиблого призначається пенсія у зв'язку з втратою годувальника в розмірі його місячного посадового окладу.

Сім'ям державних службовців, посадових осіб митних органів, народних депутатів України пенсії в разі втрати годувальника призначаються в порядку, встановленому загальним  пенсійним законодавством України.

Пенсії нараховуються за єдиними нормами у відсотках від заробітку годувальника.

Переглядів: 4752

Повернутися до змісту: Кримінально виконавче право 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.