Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Види дорожньої розмітки і її призначення

Розмітка – лінії, написи і інші позначення на проїзній частині і елементах дорожніх споруд, що встановлюють порядок руху або інформують водіїв і пішоходів про умови руху.

Розмітка – складова частина загальної схеми організації руху, тому необхідно, щоб вона відповідала встановлюваним на дорозі знакам, світлофорам і іншим технічним засобам організації руху.

Розмітка ділиться на горизонтальну і вертикальну.

Горизонтальна розмітка (ГР) наноситься на дорожнє покриття у вигляді подовжніх і поперечних ліній і інших видів розмітки: острівці, написи, вказівні стріли. ГР, як правило, застосовується на дорогах з вдосконаленими покриттями з інтенсивністю руху більше 1000 авт/добу. В населених пунктах ГР повинна застосовуватися на швидкісних дорогах, магістральних вулицях, на вулицях з рухом суспільного транспорту.

Вертикальна розмітка наноситься у вигляді ліній на елементи дорожніх споруд, що представляють небезпеку для руху з метою попередження наїзду на них транспортних засобів.

Наявність і параметри розмітки на проїзній частині впливають на психічну та фізіологічну напруженість водія. Прагнення водія підтримувати цю напруженість на оптимальному рівні примушує його вибирати відповідну цій меті швидкість і траєкторію руху.

Наприклад, водій вибирає таку швидкість руху, при якій частота мигтіння штрихів і ліній переривистої розмітки не перевищує 3-х герц. Найбільший вплив на режим руху надає розмітка із співвідношенням довжини штриха до розриву 1:1, а якнайменше 1:3. Таким чином, для зниження швидкості збільшують частоту мигтіння за рахунок зниження загальної довжини штриха і розмітки.

Переглядів: 3963

Повернутися до змісту: Технічні засоби організації дорожнього руху 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.