Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Вживання горизонтальної розмітки в різних дорожніх умовах

Види горизонтальної розмітки:

 • Одинарна суцільна,
 • Одинарна переривиста,
 • Подвійні паралельні суцільні,
 • Подвійні паралельні лінії, з яких одна суцільна, інша переривиста,
 • Широка суцільна лінія,
 • Широка переривиста лінія.

Класифікація і номери розмітки по ДСТУ 2587-94:  1.1 – 1.23.

Розмітка 1.1 (вузька суцільна шириною 10 см).

Для розділення транспортних потоків протилежних напрямів на дорогах, що мають 2 або 3 смуги для руху в обох напрямах:

 • На ділянках з видимістю менше допустимої
 • На трьохсмугових дорогах для організації руху по одній або двох смугах в одному напрямі
 •  На кривих в плані з радіусами 50 м і менш, перед перехрестями, відстань видимості на яких менше нормативних і при інтенсивності 50 авт/добу і більш, перед ж.д. переїздами, в місцях заборони обгонів
 • Перед пішохідними переходами, перетинами з велосипедними доріжками при інтенсивності більше 3000 авт/добу.
 • Для позначення меж смуг руху при числі їх 2 і більш для одного напряму руху: перед перехрестями за 20 м, ж.д. переїздами за 40 м.
 • Для позначення меж ділянок проїзної частини, на які в'їзд заборонений (острівці безпеки, зупинні майданчики і т.п.)


Розмітка 1.2 (широка суцільна).

Для позначення краю проїзної частини, на дорогах позначених знаком 5.1 «Автомагістраль», спеціально виділеної смуги для руху маршрутних транспортних засобів.

Розмітка 1.3 (подвійні паралельні суцільні шириною 10 см). Для розділення транспортних потоків протилежних напрямів (осьова лінія) на дорогах, що мають чотири і більш смуг для руху в одному напрямі.

Розмітка 1.4 (лінія жовтого кольору шириною 10 см). На ділянках доріг, на яких заборонена зупинка транспортних засобів. Розмітка наноситься на відстані від краю проїзної частини 0.1 м або по верху бордюру.

Розмітка 1.5 (одинарна переривиста шириною 10 см). Осьова лінія двохсмугових доріг. Межа смуг руху при їх числі дві і більш в одному напрямі. Довжина штриха та відстані між штрихами: при швидкості до 60 км/год 1-3 м та 3-9м; при швидкості більш 60 км/год 3-4 м та 9-12 м.

Розмітка 1.6. (одинарна переривиста з довжиною штрихів в три рази більш проміжків між ними, ширина 10 см). Лінія наближення – попереджає про наближення до розмітки 1.1 або 1.11, наноситься за 50 м (100 м) від них. Довжина штриха та відстані між штрихами: при швидкості до 60 км/год 3-6 м та 1-2м; при швидкості більш 60 км/год 6-9 м та 2-3 м.

Розмітка 1.7. (одинарна переривиста з короткими штрихами і розривами, рівними довжині штриха, ширина 10 см). Для позначення смуг руху в межах перехрестя у випадках, коли необхідно показати траєкторію транспортних засобів на перехресті.Розмітка 1.8. (широка переривиста). Для позначення межі між смугою розгону або гальмування і основною смугою руху. Ширина розмітки 0.4 м на автомагістралях і 0.2 м на інших дорогах.

Розмітка 1.9. (подвійні паралельні). Для позначення меж смуг руху з реверсивним регулюванням.

Розмітка 1.10. (лінія жовтого кольору). Для позначення ділянок доріг, на яких заборонена стоянка транспортних засобів, рис. 3. Розмітка наноситься на відстані від краю проїжджої частини 0.1 м або по верху бордюру.

Розмітка 1.11. (подвійні паралельні лінії, з яких одна суцільна, інша переривиста). Для розділення транспортних потоків попутних або протилежних напрямів на ділянках доріг, на яких перестроювання транспортних засобів з однієї смуги на іншу, розвороти, в'їзди, виїзди і т.п. дозволені тільки з одного боку – з боку переривистої лінії. Довжина штриха і проміжку 0.9 і 0.3 м.

Розмітка 1.12. (широка суцільна шириною 0.4 м). Стоп-лінія перед перехрестями за наявності знака 2.2 «Проїзд без зупинки заборонено», перед ж.д. переїздами на відстані не менше 5 м від шлагбауму або світлофора, а при їх відсутності – не менше 10 м від найближчої рейки.

Розмітка 1.13. (білі трикутники з вістрями проти напряму руху). Для позначення місця зупинки транспортних засобів перед головною дорогою в тих випадках, коли знаком  2.1 «Поступитеся дорогу» не може бути застосований.

Розмітка 1.14. (зебра - широка суцільна). Для позначення місць, виділених для перетину проїзної частини пішоходами. Ширина переходу – з розрахунку 1 м на кожні 500 пішоходів в годину, але не менше 4 м

Розмітка 1.15. (широка переривиста). Для позначення місця перетину проїзної частини велодоріжкою.

Розмітка 1.16. (широка суцільна під кутом 45 гр до осі). Для позначення направляючих острівців.

Розмітка 1.17. (зигзагообразна жовта) Позначає місця зупинок маршрутних транспортних засобів та таксі.Розмітка 1.18. (суцільні лінії завтовшки 0.15 м з трикутними стрілами з підставою 0.75 м). Для вказівки дозволених на перехресті напрямів руху по смугах.

Розмітка 1.19. (криволінійні лінії з направляючими стрілами). Для вказівки наближення до місця зменшення смуг руху.

Розмітка 1.20. (великий трикутник з вістрям проти напряму руху, підстава 1.6 м, висота 4.0 м, товщина бічних сторін 0.2 м, підстави 0.8 м). Для вказівки наближення розмітці 1.13, наноситься на кожній смузі.

Розмітка 1.21. (напис СТОП). Попереджає про наближення до розмітки 1.12

Розмітка 1.22. (напис). Номер дороги.

Розмітка 1.23. (великий трикутник з вістрям по напряму руху). Для позначення смуги, призначеної тільки для маршрутних транспортних засобів. На початку смуги один трикутник, через 20 м – інший, далі – через 200 м. Після зупинного пункту – через 50 м, далі через 200 м.

Переглядів: 5311

Повернутися до змісту: Технічні засоби організації дорожнього руху 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.