Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Умови вживання вертикальної розмітки

Вертикальна розмітка наноситься у вигляді ліній на елементи дорожніх споруд, що представляють небезпеку для руху з метою попередження наїзду на них транспортних засобів.

Розмітка 2.1. (паралельні чергуючі білі і чорні похилі під кутом 45 градусів лінії вширшки від 10, 15, 20 см).

Застосовуються для позначення вертикальних елементів дорожніх споруд, металевих,  бетонних конструкцій, опор і т.п. перешкод, розташованих в межах узбіччя або на відстані 5м від краю ін. частини, а за наявності бордюру – на відстані менше 0.75 м.

Розмітка 2.2. (вертикальні паралельні чергуючі білі і чорні лінії шириною 20 см). Застосовуються для позначення нижнього краю пролітної будови тунелів, мостів і шляхопроводів при відстані від нього до покриття 5 м і менш. Розмітку наносять над кожною смугою (у бік руху). Загальна ширина розмітки 1 м, висота 0.5 м.


Розмітка 2.3. (горизонтальні паралельні чергуючі білі і чорні лінії шириною 10, 15 см залежно від діаметра тумби). Застосовуються для позначення круглих тумб, розташованих на розділових смугах або острівцях безпеки.

Розмітка 2.4. (похила під кутом 30 градусів одинарна чорна лінія шириною 15 см). Застосовуються для позначення стовпчиків, надовбень, опор огорожі, стійок дорожніх знаків, розташованих в межах дорожнього полотна. Нижній кінець чорної смуги повинен бути обернутий у бік проїзної частини.

Розмітка 2.5. (чергуючі білі і чорні смуги завдовжки відповідно 2 і 1 м). Ширина смуги – на всю ширину огорожі. Застосовуються для позначення бічних поверхонь початку дорожніх огорож на протязі не менше 10 м, встановлених на прямих ділянках доріг, а також по всій довжині огорож на розв'язках, на кривих в плані з радіусом менше 50 м, на крутих спусках.


Розмітка 2.6. (подовжня чорна лінія шириною 10 см посередині смуги огорожі). Застосовуються для позначення бічних поверхонь дорожніх огорож на протязі на всьому їх протязі при хорошій видимості.

Розмітка 2.7. (на вертикальній і горизонтальній поверхні бордюру чергуючі білі і чорні смуги). Застосовуються для позначення поверхні острівців безпеки, що підносяться, бордюрів на кривих в плані з радіусом менше 50 м, в місцях звуження дороги і на інших небезпечних ділянках. Довжина чорної і білої смуги відповідно: для острівців безпеки 0.2 і 0.4 м, для бордюрів 0.5 і 1.0 м.6 Приклади розмітки

Рис. 20 Розмітка багатобічного перехрестя: 1- лінії, що розділяють зустрічні потоки; 2 - направляючі острівці; 3 - розділові острівці; 4 - лінії, що позначають  смуги  руху; 5 - лінії,  що позначають край проїзної частини; 6 - лінії, що позначають стоянку для транспорту; 7 - лінія заборони зупинки


Переглядів: 4428

Повернутися до змісту: Технічні засоби організації дорожнього руху 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.