1 Два основні види конструкції світлоповертаючої плівки.
- Плівка на основі алюмінієвої фольги: фольга - проміжний шар – фіксуючий шар – мікрокульки – закріплюючий шар лаку.
- Плівка на основі шару, що відображає, утвореного методом вакуумної металізації: основний шар з пігментом (світлофільтр) – фіксуючий шар – мікрокульки – шар, що відображає, – клейовий шар з крафт-папером.
2 Принцип світлоповертаючі мікрокульок (стеклосфера з високооптичного скла).
Діаметр мікрокульки від 40 до 80 мікрон, витрата 30-40 тис. на 1 квадратний сантиметр плівки. Світлоповертаючими властивостями не повинні володіти лише символи, що мають чорний колір. Оптичні властивості мікрокульок характеризуються показником заломлення (відносний показник заломлення другого середовища щодо першої): , де – кут падіння, кут між напрямом падаючого променя світла і нормаллю до поверхні мікро кульки, – кут заломлення, кут між напрямом заломлення променя світла і нормаллю до поверхні мікрокульки.
При n > 2 товщина проміжного шару наближається до нуля і світло відбивається не від світлоповертаючого шару, а від поверхні кульки. Якщо мікрокульки виготовляють з полімеру, то n = 1.5.
Стійки знаків – металеві, залізобетонні (діаметр не більше 100 мм), дерев'яні (квадрат 12х12 або 10х10 см, круг діаметром 14-16 см). Офарблювати в білий колір, нижня частина 600 мм – в чорний колір. Метал і дерево офарблюють масляною фарбою, емаллю, нітроемаллю, залізобетон або азбоцемент – силікатною фарбою, постаменти і фундаменти – вапном. Частина в ґрунті обмазується бітумом для запобігання від корозії.