Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Загальні принципи установки дорожніх знаків

  1. ДЗ встановлюють тільки відповідно до правил установки дорожніх знаків на автомобільних дорогах.
  2. Всі заборони і обмеження повинні бути обґрунтовані. В першу чергу слід з'ясувати можливість усунення причини установки знаків, що застережують про небезпеки або вводять які-небудь обмеження.
  3. Знаки короткочасної дії встановлюють тільки на той період, коли вони необхідні, і знімають негайно після усунення або зникнення причини установки знаку.
  4. ДЗ повинні бути встановлені так, щоб їх видимість в темний час доби складала не меншого 100 м, а в світле – не меншого 150 м. Бажано використовувати правило: L >= 2 Vp, де L – відстань видимості знаку, м Vp – розрахункова швидкість для дороги даної категорії, км/г.

Наприклад, для першої категорії при розрахунковій швидкості Vp = 150 км/г відстань видимості знаку L >= 300 м. Для будь-якої категорії час від моменту видимості знаку до початку небезпечної ділянки t = L/v = 2* 3.6 Vp /Vp = 7.2 с. (300/41.7).

  1. У населених пунктах ДЗ встановлюють на відстані 50-100 м від відповідного ним об'єкту, а поза населеними пунктами (НП) – на відстані 150-300 м. Відстань між послідовно встановленими знаками в НП не менш 25 м один від одного, а за НП – не менш 50 м.
  2. Знаки слід видаляти від дерев і чагарників, які можуть загороджувати або затінювати лицьову сторону знаку. Дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані своєчасно підрізати вітки.
  3. ДЗ повинні бути встановлені так, щоб водії могли легко виявляти їх серед інших елементів дорожньої обстановки у будь-який час доби. Вогні реклами не повинні створювати перешкод читанню знаків.  Знаки з білим фоном краще видно на темному однорідному фоні дерев і чагарників. Знаки з блакитним фоном – на фоні світлих ділянок неба, далеких полів, сніжного покриву. Для знаків з білим фоном слід влаштовувати темний фон з чагарнику або групової посадки дерев (мал. лісонасадження із зовнішнього боку кривої) або розташовувати ці знаки на суцільних темних щитах (мал. щит на фоні світлого неба на виїзді на вершину підйому).
  4. Перед будь-якою ділянкою дороги слід встановлювати тільки один знак. У виняткових випадках допускається підсилювати увагу водія до небезпечної ділянки (крутий поворот і обмеження швидкості) і встановлювати не більше трьох знаків.
  5. На автомагістралях з інтенсивним рухом рекомендується встановлювати багатопозиційні (керовані) знаки. Ці знаки оперативно попереджають водіїв про зміну умов руху і дають рекомендації про оптимальну швидкість руху.

Переглядів: 4335

Повернутися до змісту: Технічні засоби організації дорожнього руху 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.