Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Експертиза перероблених овочів і пролодів. Плодоовочеві консерви

1. Основні критерії якості.  Органолептичні: зовнішній вигляд, консистенція, смак і запах (аромат), колір. Фізико-хімічні (залежно від виду): масова частка сухих речовин, масова частка цукру, масова частка кухарської солі, титрована кислотність, масова частка м’якоті, активна кислотність, масова частка вітаміну С, масова частка концентрації тяжких металів, наявність сторонніх домішок та ін.

2. Транспортна та споживча тара. Для пакування плодовоовочевих консервів використовують транспортну тару: ящики дерев’яні, дощаті, з гофрованого картону, з полімерних матеріалів. Споживча тара і матеріали, які безпосередньо стикаються  з консервованою продукцією, повинні бути допущеними Мінздравом України. Для цієї мети використовують банки металеві, туби алюмінієві, банки металеві збірні, банки скляні, банки скляні імпортні, пляшки скляні.

3. Маркування споживчої тари повинне включати художнє оформлення, текст на етикетці або на поверхні тари та умовні позначення. Це найменування виготувача, товарний знак, найменування продукції, позначення НТД, маса нетто або об’єм, сорт (гатунок), умови та терміни зберігання та деякі інші, що передбачені НТД. Наносяться також номер зміни / одна, дві цифри /, число вироблення / дві цифри /, місяць вироблення / дві цифри /, рік вироблення / останні дві цифри року/.

4. Транспортування всіма видами транспорту з додержанням правил перевезень і санітарних норм.

5. Зберігання. Температурний режим від 0 до 15 …200С за відносної вологості повітря не більше 75%. Термін зберігання залежно від виду консервів: від 6 місяців до 2 років.

6. Відбір зразків для дослідження. Кількість відібраних зразків для досліджень зумовлена кількістю упаковок у партії згідно з НТД: спершу відбираються упаковки для дослідження транспортної тари, а потім і для перевірки стану споживчої тари і маркування. З упаковок, які було відібрано для контролю стану споживної тари, відбираються крапкові проби для встановлення якості самого продукту. При цьому встановлюються не лише органолептичні та фізико-хімічні показники, але й показники безпеки / солі важких металів, нітрати, радіонукліди та ін./.

Переглядів: 3716

Повернутися до змісту: Товарознавство продовольчих товарів 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.