Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Технологія і порядок провелення товарознавчих експертиз

Цільова спрямованість: ознайомити студентів із порядком і технологією проведення експертиз.

1. Підстави для призначення і проведення товарознавчих експертиз. Підставою для проведення товарознавчої експертизи має бути заявка зацікавлених юридичних осіб різних форм власності до бюро товарних експертиз / БТЕ / Торгово-промислової палати України, яка функціонує в даній галузі.

Заявка подається в письмовій формі та реєструється в спеціальному журналі.

Заявка на експертизу повинна бути підписаною керівником організації-замовника, або його замісником, і головним бухгалтером та скріплена печаткою.

Після одержання заявки БТЕ назначає експерта. Йому виписують наряд, тобто документ разового характеру, на проведення експертизи, який реєструється в спеціальній книзі видачі нарядів, наряд підписується керівником або старшим експертом БТЕ, скріплюється печаткою і видається під розпис.

2. Взаємовідносини експерта і замовника експертизи. Одержавши наряд на проведення експертизи, експерт зобов`язаний у той же день / якщо замовник знаходиться в тому ж місці / зв`язатися з замовником експертизи і домовитися з ним про час і місце проведення експертизи, про виділення для проведення експертизи робочої сили, інвентаря, приміщення, а також умовитись щодо інших питань, для виконання наступної роботи.

Він повинен також домовитись про надання замовником необхідних документів.

Крім того, одержавши наряд на проведення експертизи, експерт повинен упевнитись у виклику замовником представника постачальника для участі в експертизі.

Якщо замовник не виконав своїх обов`язків до початку експертизи або з будь – яких причин з його провини експертиза не відбулась, експерт зобов`язаний з відміткою замовника в наряді про не проведення експертизи здати наряд в БТЕ. За відмови замовника зробити цю відмітку експерт робить її сам і засвідчує своїм підписом.

Товарознавча експертиза проводиться експертом не самостійно. Експертує продукцію комісія. Крім експерта БТЕ, до неї входять не менше двох представників замовника експертизи, а також представник постачальника, якщо він викликаний експертом або замовником. Учасники експертизи повинні бути компетентними, досвідченими працівниками з боку як організації замовника, так і постачальника. Їх роль зводиться до участі в оцінці тв. Фіксації кількості та якості товару, а також у інших питаннях, які входять до завдань експертизи.

Завершивши експертизу, члени комісії повинні підписати ту частину акту експертизи, в якій зафіксовано всі данні, що характеризують експортовану партію продукту. Заключну частину акта експертизи, в якій наводяться висновки, складає і підписує тільки експерт.

За незгоди з текстом акта експертизи представники замовника та постачальника можуть підписати його з посиланням на свою власну думку, яка докладається в письмовій формі до акта експертизи, або зовсім не підписати його. У цьому випадку експерт має право оформляти акт і без підписів представників, зробивши затвердження про це в акті.

3. Загальні правіла проведення товарознавчих експертиз. Проведення товарознавчої експертизи складається з декількох етапів, які виконуються за певною послідовні всю та порядком, встановленим інструкціями та положеннями Торгово-промислової палати України. Основними етапами проведення товарознавчих експертиз є наступні:
- Підготовчий етап;
- Експертне дослідження;
- Відбір зразків для дослідження якості;
- Оформлення висновків.

На кожному з цих етапів, крім товарознавчих знань та навичок, експертові необхідно володіти організаційно-технічними знаннями та здібностями, щоб забезпечити злагоджену роботу експертної комісії, дотримання правил транспортування та чинних законодавчих і правових нормативних документів.

4. Підготовчий етап. Стаючи до роботи, експерт зобов`язаний зажадати від замовника експертизи надати йому:
- Стандарт або технічні умови на експортований товар;
- Договір купівлі-продажу з усіма доповненнями;
- Залізничну або автотранспортну накладну або інші транспортні документи та комерційні акти;
- Документ про якість товару / сертифікат, свідоцтво про якість, санітарно-ветеринарне посвідчення/.

Без ознайомлення з цими документами експерт не має право розпочинати експертування товару.

На всіх документах, пред`явлених експертові, він повинен зробити відмітку "пред`явлено експертові", поставити дату і засвідчити запис своїм підписом.

Переглядів: 4004

Повернутися до змісту: Товарознавство продовольчих товарів 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.