Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Універсальні перемикачі.

Побутовий вимикач

Триполюсні пакетний перемикач

Від триполюсні рубильника він відрізняється тим, що рухливі контакти (ножі) мають не одне, а два замкнутих положення. Ножі можуть замикатися з трьома лівими і трьома правими нерухомими контактами. Такі перемикачі застосовуються для включення трифазних двигунів і зміни напрямку їх обертання (реверсування) трифазного двигуна досягають перемиканням двох струмопідвідних проводів.

Пакетні вимикачі і перемикачі зі ступенем захисту IP56 виробляються в негорючій, протиударному пластмасовому корпусі.

 

Побутовий вимикач — пристрій для вмикання та вимкнення електричного освітлення.

Універсальні перемикачі є малогабаритними апаратами загального призначення і при використанні в підземних виробках можуть застосовуватися тільки вбудованими у вибухонепроникній оболонці. Вони призначені для рідких переключень і відрізняються один від іншого числом секцій, діаграмою замикання контактів, числом фіксованих положень, кутом повороту і формою ручки. На валику закріплені кулачкові шайби, що при повороті ручки переключають контакти. Перемикач має 16 ланцюгів. Його контакти допускають тривале навантаження струмом до 20 А, а 10-секундне перевантаження до 75 А. У11-5300 вбудовані, зокрема, у магнітні станції керування типу СУВ-350 і їм подібні.

Для ручного керування електроприймачами напругою до 660 В (асинхронними електродвигунами невеликої потужності, освітлювальними установками) в шахтах, небезпечних за газом або пилом, застосовують пускачі ПРШ-1 (пускач ручний із штепселем) та ПРВ-3. Номінальний струм пускача при напрузі 660 і 380 В складає відповідно 6 і 10 А. У дві фази включені плавкі запобіжники для захисту від струмів к.з. (мал. 3.6.).

 
 


Рис. 3.6. Електрична схема пускача ПРШ-1

Пускач ПРШ-1 складається з власне пускача миттєвої дії (у якого швидкість руху контактів не залежить від швидкості переміщення приводної ручки) і штепселя, оснащеного механічним блокуванням, що не дозволяє включити пускач, якщо штепсель не вставлений, і вийняти штепсель при включеному пускачі.

Кнопки керування і кнопкові пости

Кнопки управління(керування) призначені для оперативного управління магнітними пускачами (контакторами) і реле автоматики.

Кнопкові пости працюють в колах змінного струму напругою 660 В частотою 50 Гц та постійного струму напругою 400 В. Номінальний струм контактів 10 А. Робоче положення у просторі - будь-яке.

Пакетно - кулачкові вимикачі і перемикачі

Пакетно-кулачкові перемикачі допускають аварійне вимикання дев’ятикратного номінального струму. Для керування АД пакетні вимикачі необхідно вибирати за пусковим, а пакетно-кулачкові за номінальним струмом двигуна. Перемикачі працюють при температурі навколишнього середовища плюс 40°С та минус 50 °С.

Пакетно-кулачкові вимикачі, в яких замикання і розмикання контактів здійснюються куркульками механізму перемикання. Зносостійкість таких П. ст до 2 × 10 5 перемикань. П. в. застосовують в розподільних пристроях постійного і змінного струму низької напруги (щити, пульти і ін.), в пристроях перемикання ланцюгів управління і сигналізації, для безпосереднього включення в мережу і відключення асинхронних електродвигунів малої потужності, в електричних ланцюгах побутового призначення і побутових електричних приладах (пральних машинах, вентиляторах, пилососах і т. п.).

Командоконтролери.

Командоапарати – це одно або багатоступінчасті перемикаючі апарати, призначені для комутації розгалужених кіл. До них відносяться:

i. контролери (барабанні, кулачкові);

ii. кнопки;

iii. ключі керування;

iv. шляхові і кільцеві вимикачі.

Контролери застосовують в схемах керування двигунами постійного і змінного струму. Можуть комутувати, як силові кола двигунів, так і кола котушок керування апаратів (котушок керування контакторів).Контролерислужать для керування роботою електродвигуна, тобто для його вмикання, регулювання частоти обертання, зупинення та змінення напрямку руху (реверсування).

Розрізняють контролери таких типів:

1) барабанного;

2) кулачкового;

3) плоского.

 

Для дистанційного керування потужніми електричними машинами й апаратами в ланцюгах постійного та змінного струму використовуються командоконтролери, що вмикають і вимикають котушки контакторів і інших апаратів.

Командоконтролери вибирають згідно зі схемою управління приводом. За конструкцією і принципом дії командоконтролер схожий на силовий кулачковий контролер і відрізняється від нього розмірами і формою. На рис. 7 наведено зовнішній вигляд командоконтролерів і магнітний контролер. На кранах використовують командоконтролери типів ККП, ККТ, ЕК та магнітні контролери типів ТА та ТДА. Магнітні контролери являють собою панелі, на яких встановлено комутаційні елементи схеми управління ЕП.

 

Лекція №7

Тема:Шляхові вимикачі (перемикачі) та кінцеві

вимикачі. Пускорегулювальні апарати.

План

1. Шляхові вимикачів (перемикачі).

2. Кінцеві вимикачі.

3. Резистори, реостати, контролери; призначення, різновиди, конструктивні особливості, принцип дії, основні технічні данні, позначення на схемах пускорегулювальних апаратів.

 

1. Функціональне призначення, класифікація, будова, принцип роботи, модифікація; позначення на схемах шляхових вимикачів (перемикачів).

 

Шляхові вимикачі(перемикачі) призначені для комутації електричних кіл керування змінного струму напругою до 660 В частотою 50 і 60 Гц та постійного струму напругою до 440 В за рахунок дії керуючих упорів у певних точках шляху контрольованого об'єкта. Вимикачі кліматичного виконання У2, УЗ допускають роботу при температурі навколишнього середовища від —40 до +40 °С. Останнє повинно бути вибухобезпечним, без струмопровідного пилу і хімічно активних газів і пари в концентрації, що шкідливо впливає на метал та ізоляцію. Робоче положення вимикачів у просторі—будь-яке. Ступінь захисту—ІР00, ІР55.

 

Розміщення шляхових вимикачів у робочих елементах устаткування накладає обмеження й на їхні габаритні розміри. Із цього випливають специфічні вимоги по надійності, завадостійкості, терміну служби, габаритам і ін., які пред'являються до шляхових вимикачів. Більшість цих завдань може бути вирішено й вирішується використанням безконтактних шляхових вимикачів

Шляховий вимикач (перемикач) незалежно від принципу його роботи містить наступні основні функціональні елементи: чутливий елемент (перетворювач), що перетворить переміщення контрольованого об'єкта в яку-небудь фізичну величину; керуючий елемент, як правило, жорстко пов'язаний з рухливим робочим органом контрольованого об'єкта; релейний елемент, що перетворить безперервний сигнал, що надходить від перетворювача, у дискретний сигнал стану вимикача (включене або виключено); виконавчий елемент, від якого дискретний вихідний сигнал стану вимикача надходить в зовнішню схему керування. Шляховий вимикач може містити підсилювальний елемент. У ряді випадків функції підсилювача сигналів сполучаються у виконавчому елементі.

Класифікація шляхових вимикачів.

Шляхові вимикачі можуть бути розділені на дві більші групи: вимикачі шляхові контактні й вимикачі шляхові безконтактні (ВПБ). У свою чергу ВПБ можуть бути класифіковані по:

- способу впливу на чутливий елемент,

- фізичному принципу дії перетворювача,

- конструктивному виконанню,

- класу точності,

- ступеня захисту.

Позначення на схемах шляхових вимикачів (перемикачів).

 

  - замикаючий контакт "шляхового" вимикача

 

2.Функціональне призначення, класифікація, будова, принцип роботи, модифікація; позначення на схемахкінцевих вимикачів.

Кінцеві вимикачі призначені для комутації в електроприводах кранів.

Вимикачі мають два незалежні електричні ланцюги і можуть працювати як на змінному, так і на постійному струмі в повторно-короткочасному режимі.

Кінцевий вимикач електричний апарат, що забезпечує перемикання в ланцюгах управління електроприводів машин (механізмів) або їх органів в певних точках руху. Кінцеві вимикачі спрацьовують в крайніх точках: на початку і наприкінці шляху. Особливо широко кінцеві вимикачі використовуються у схемах автоматизованого електропривода різних виробничих механізмів. За їх допомогою відбувається автоматичне управління приводом на окремих ділянках шляху і автоматичне вимкнення в крайніх положеннях механізму.

В залежності від пристрою, який здійснює замикання або розмикання контактів кінцеві вимикачі можна поділити на кнопкові (натискні), важільні, шпиндельні і ті, що обертаються. Перемикання контактів в цих вимикачах здійснюється таким чином: в кнопкових – натисканням робочого органу механізму на шток, з яким пов’язані контакти вимикача; у важільних – впливом робочого органу механізму на важіль, з яким пов’язані контакти; в шпиндельних – переміщенням гайки вздовж гвинта, який сполучений через передачі з валом механізму; в тих, що обертаються – кулачковими шайбами, що перемикаються, які сполучені з валом механізму.

 

3. Резистори, реостати, контролери; призначення, різновиди, конструктивні особливості, принцип дії, основні технічні данні, позначення на схемах пускорегулювальних апаратів.

Пускорегулюва́льний апара́т — спеціальний пристрій, за допомогою якого здійснюється живлення розрядної лампи від електричної мережі, що забезпечує необхідні режими запалення, розгорання і роботи розрядної лампи.

Резистор — елемент електричного кола, призначений для використання його електричного опору. Основною характеристикою резистора є величина його електричного опору. Для випадку лінійної характеристики значення електричного струму через резистор в залежності від електричної напруги описується законом Ома.

Резистори відносяться до електричних компонентів, що застосовуються в схемах електротехніки та електроніки для обмеження сили струму та розподілу напруги.

Резистори — найпоширеніші пасивні компоненти електронної апаратури, що використовуються як навантаження, споживачі та подільники в колах живлення, як елементи фільтрів, шунтів в колах формування імпульсів і т.д.


Читайте також:

  1. У чому виявляється універсальність формули взаємозв'язку маси та енергії?
  2. Універсальні генератори
  3. Універсальні кухонні машини і сортувально-калібрувальне устаткування
  4. Універсальні мобільні стелажі
  5. Універсальні погляди на проект організації




Переглядів: 4591

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Пакетні перемикачі | Класифікація резисторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.