Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция


Масляні реостати

Застосування

Резистори застосовуються в електричних схемах для встановлення сили струму на інших елементах кола, для демпфування коливань у фільтрах тощо.

 

Реоста́т — електричний прилад, яким змінюють опір електричного кола, регулюють струм або напругу. Величина опору може змінюватися плавно або східчасто. Для зміни струму та напруги в невеликих межах реостат підключається в електричну мережу послідовно (напр., для обмеження пускового струму в електричних машинах). Для регулювання струму та напруги в широкому діапазоні (від нуля до максимального значення) застосовується потенціометричне підключення реостата.

Пускові реостати і пускова частина пускорегулюючого реостата. Ці реостати призначені для роботи в короткочасному режимі, і вимоги підвищеної стабільності опору до них не пред'являються. Згідно з існуючими нормами пусковий реостат нагрівається до граничної температури після трьох пусків з інтервалами між пусками, рівними подвійному часу пуску. До усіх інших реостатів пред'являються вимоги стабільності опору і вони розраховані на роботу в тривалому режимі. У електроприводі найбільш поширені реостати з перемиканими металевими резисторами. Для перемикання використовуються плоскі, барабанні і кулачкові контроллери(при великих потужностях).

 

Конструкція реостатів з природним повітряним охолодженням

У реостатах з природним повітряним охолодженням перемикальний пристрій і резистори розташовуються так, щоб конвективні потоки повітря, переміщаючись від низу до верху, охолоджували резистори. Кожухи, що закривають реостат, не повинні перешкоджати циркуляції охолоджувального повітря. Максимальна температура кожуха не повинна перевищувати 160 °С. Температура контактів перемикального пристрою має бути не вища 110°С.

У таких реостатах застосовуються резистори усіх типів.

 

У масляних реостатах металеві елементи резисторів і контроллер розташовуються в трансформаторній олії, яка має значно більшу теплопровідність і теплоємність, ніж повітря. Завдяки цьому олія ефективніше відводить тепло від нагрітих металевих деталей. За рахунок великої кількості олії, що бере участь в нагріві, постійна часу нагріву реостата різко зростає, що дозволяє створити пускові реостати малих габаритів на велику потужність навантаження.

Для відвертання місцевих перегрівань в резисторах і поліпшення їх теплового контакту з олією в реостатах застосовуються резистори у вигляді вільної спіралі, дротяні і стрічкові поля, зигзагоподібні з електротехнічної сталі і чавуну.При температурах ниже 0 °С охолоджувальна здатність олії через підвищення його в'язкості різко погіршується. Тому масляні реостати не застосовуються при негативних температурах довкілля. Поверхня охолодження масляного реостата визначається в основному циліндричною поверхнею кожуха. Ця поверхня менше поверхні охолодження дроту резисторів, тому застосування масляних реостатів в тривалому режимі недоцільне. Мала допустима температура нагріву олії також обмежує потужність, яку може розсіяти реостат.

Недоліками масляного реостатає мала допустима частота пусків через повільне охолодження олії, забруднення приміщення бризками і парами олії, можливість займання олії.

Контролери - апарати, що дозволяють робити ряд операцій у схемах електропривода - пуск, зупинку, реверсування, гальмування і регулювання частоти обертання двигунів постійного струму та асинхронних двигунів із фазним ротором.

Існують дві групи контролерів - безпосереднього, або ручного керування і магнітні контролери. Замикання і розмикання контактів у силових ланцюгах контролерів із ручним керуванням виконуються за допомогою механічних пристроїв, які приводяться в дію машиністом. В магнітних контролерах для переключень у силових ланцюгах використовуються контактори і реле, які встановлюються на спеціальних панелях. Керування контакторами і реле в магнітних контролерах здійснюється машиністом дистанційно за допомогою командоконтролерів.

За конструкцією розрізняють контролери барабанного та кулачкового типів. В барабанних контролерах на валу контролера за допомогою сегментоутримувачів закріпляються контактні сегменти, по яких при повороті вала ковзаються контактні сухарі, виконуючи таким чином необхідні перемикання в схемі керування приводом. Приймаючи до уваги, що барабанні контролери не мають дугогасячих пристроїв, вони використовуються частіше за все для перемикання в ланцюгах без струму. Їх широко використовують як реверсивні вали в комбінованих контролерах (наприклад, в контролерах керування приводом електровоза). Кулачкові контролери мають контактну систему з дугогасячим пристроєм, що дозволяє вести перемикання в ланцюгах електроприводу при значних струмах та підвищує строк служби контролера. Перемикання в ланцюгах електропривода виконується у відповідності із програмою, що задається конфігурацією кулачків, розташованих на головному валу контролера.

В контролері контактні елементи розташовуються на вертикальній стійці рядом з кулачковим валом (барабаном), на останній надіті ізоляційній шайби (кулачкові диски), які мають конфігурацію, яка відповідає розгортці контролера. При повороті валу контролера кулачкові диски виконують у відповідній послідовності замикання та розмикання контактних елементів і створюють необхідні з’єднання в електричних ланцюгах

 

Лекція №8

Тема: Електромагнітні контактори та пускачі. Електричні реле. Апарати захисту.

План

1.Призначення, класифікація, конструкція електромагнітних контакторів та пускачів.

2.Характеристика керування реле. Класифікація реле. Основні характеристики реле. Реле струму і напруги, проміжні реле, реле часу, герконові реле. Призначення, галузь застосування, конструкція та принцип дії, позначення на схемах, умови вибору електричних реле.

3.Плавкі запобіжники, електротеплові реле, автоматичні вимикачі, пристрої позисторного захисту, пристрої захисного вимикання. Призначення, класифікація, основні конструктивні елементи.

 

 


Читайте також:

  1. Елементи опорів та реостати
  2. Масляні вимикачі
Переглядів: 821

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Класифікація резисторів | Конструкція електромагнітних контакторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.006 сек.