Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Конструкція електромагнітних контакторів

Класифікація електромагнітних контакторів

Призначення, класифікація, конструкція електромагнітних контакторів та пускачів.

Контактори - Це апарати дистанційної дії, призначені для частих включень і відключень силових електричних ланцюгів при нормальних режимах роботи.

Електромагнітний контактор являє собою електричний апарат, призначений для комутації силових електричних ланцюгів.Замикання або розмикання контактів контактора здійснюється найчастіше за допомогою електромагнітного приводу.

Загальнопромислові контактори класифікуються:

за родом струму головного ланцюга і ланцюга керування (що включає котушки)-постійного, змінного, постійного та змінного струму;

по числу головних полюсів - від 1 до 5;

по номінальному струму головного ланцюга - від 1,5 до 4800 А;

по номінальній напрузі головного ланцюга: від 27 до 2000 В постійного струму; від 110 до 1600 В змінного струму частотою 50, 60, 500, 1000, 2400, 8000, 10 000 Гц;

по номінальній напрузі включає котушки : від 12 до 440 В постійного струму, від 12 до 660 В змінного струму частотою 50 Гц, від 24 до 660 В змінного струму частотою 60 Гц;

по наявності допоміжних контактів - з контактами, без контактів.

Контактори також розрізняються за родом приєднання провідників головного ланцюга і ланцюга керування, способом монтажу, виду приєднання зовнішніх провідників і т.п.

Контактор складається з наступних основних вузлів: головних контактів, дугогасительной системи, електромагнітної системи, допоміжних контактів.

Головні контакти здійснюю замикання і розмикання силового ланцюга. Вони повинні бути розраховані на тривале проведення номінального струму і на виробництво великої кількості включень і відключень при великій їхній частоті. Нормальним вважають стан контактів, коли втягивающая котушка контактора НЕ обтекаєтся струмом і звільнені всі наявні механічні засувки.Головні контакти можуть виконуватися важільного і мостикового типу.Важільні контакти припускають поворотну рухливу систему, мостіковие - прямоходовую.

Дугогасильні камери контакторів постійного струму побудовані на принципі гасіння електричної дуги поперечним магнітним полем у камерах з поздовжніми щілинами. Магнітне поле в подавляюще більшості конструкцій збуджується послідовно включеної з контактами дугогасительной котушкою.

Дугогасна система забезпечує гасіння електричної дуги, яка виникає при розмиканні головних контактів. Способи гасіння дуги і конструкції дугогасильних систем визначаються родом струму головного ланцюга і режимом роботи контактора.

Електромагнітна система контактора забезпечує дистанційне керування контактором, тобто включення і відключення. Конструкція системи визначається родом струму і ланцюги управління контактора та його кінематичною схемою. Електромагнітна система складається з сердечника, якоря, котушки і кріпильних деталей.

Електромагнітна система контактора може розраховуватися на включення якоря і утримання його в замкнутому положенні або тільки на включення якоря. Утримання ж його в замкнутому положенні в цьому випадку здійснюється засувкою.

Допоміжні контакти. Проводять перемикання в ланцюгах управління контактора, а також в ланцюгах блокування та сигналізації. Вони розраховані на тривале проведення струму не більше 20 А, і відключення струму не більше 5 А. Контакти виконуються як замикаючі, так і розмикаючих, в переважній більшості випадків мостикового типу.

Пускач електромагнітний (магнітний пускач) - це низьковольтне електромагнітне (електромеханічне) комбінований пристрій розподілу та управління призначене для пуску і розгону електродвигуна до номінальної швидкості, забезпечення його безперервної роботи, відключення живлення і захисту електродвигуна та підключених ланцюгів від робочих перевантажень. Пускач являє собою контактор , комплектуватися додатковим устаткуванням: тепловим реле , додаткової контактної групою або автоматом для пуску електродвигуна, плавкими запобіжниками .

Крім простого включення, у разі керування електродвигуном пускач може виконувати функцію перемикання напрямку обертання його ротора (т. зв. реверсивна схема), шляхом зміни порядку проходження фаз для чого в пускач вбудовується другий контактор. Перемикання обмоток трифазного двигуна зі « зірки»на« трикутник »проводиться для зменшення пускового струму двигуна.

Виконання магнітних пускачів може бути відкритим і захищеним (у корпусі); реверсивним і нереверсійним; із вбудованою теплової захистом електродвигуна від перевантаження і без неї.

Реверсивний магнітний пускач (реверсивна збірка) являє собою два триполюсних контактора , укріплених на загальній підставі і зблокованих механічної або електричної блокуванням, що виключає можливість одночасного включення контакторів.

Магнітний пускач, контактор або реле мають силові й блокувальні контакти. Силові використовуються для комутації потужної навантаження; блок-контакти - в керуючої ланцюга. Силовий і блок-контакт може бути нормально розімкненими та нормально замкненими . Нормально відкритий контакт в нормальному положенні контактора розімкнений. Нормально закритий контакт в нормальному положенні контактора замкнений. Контакти контактора, пускача або реле на принципових схемах показуються в нормальному положенні .

2.Характеристика керування реле. Класифікація реле. Основні характеристики реле. Реле струму і напруги, проміжні реле, реле часу, герконові реле. Призначення, галузь застосування, конструкція та принцип дії, позначення на схемах, умови вибору електричних реле.

Реле – електричний апарат, в якому при плавній зміні керуючого (вхідного) параметра до певної наперед заданої величини відбувається скачком зміна вихідного параметра, при чому хоча б один із цих параметрів має бути електричним.

Реле поділяються в залежності від вхідного параметра на реле:

1) струму;

2) напруги;

3) частоти;

4) фази;

5) часу;

6) потужності і т.д.

Найбільш розповсюджені – електромагнітні реле. В залежності від призначення сприймаючий елемент може бути різним.

Так, в струмовому реле, – це – електромагніт, в реле тиску – мембрана, в реле рівня – поплавок.

В електричних реле сприймаючий елемент може бути побудований на електромагнітному, індукційному, електродинамічному, магнітоелектричному, тепловому, електронно-іонному, резонансному та інших принципах.

Основними вимогами до реле є:

1) надійність у роботі;

2) точність і чутливість при роботі в умовах можливих коливань вхідних сигналів і змін параметрів оточуючого середовища;

3) можливість регулювання параметрів;

4) необхідна комутаційна і механічна зносостійкість;

5) мала маса і габарити;

6) просте виробництво і експлуатація.

Перерахуємо деякі основні типи реле:

I. Електромагнітні реле (реле постійного і змінного струму). При відносно малих габаритах вони мають відносно великі тягові зусилля. Це – реле захисту і керування. Реле використовується на потужності від одиниць до тисяч Вт. Потужність в колі керування коливається від долей до десятків Вт, або сотень вольт-ампер. Час спрацювання 1,2-20 мс. Витримка часу 1,2ч20 мс. Частота вмикання 1500-4000 на годину (тобто > 1-го вмикання/секунду при механічній зносостійкості до 20 млн. і комутаційній ~ декількох млн. Індукційні реле. Вони працюють на принципі взаємодії між індукованим струмом і змінним магнітним потоком. Застосовуються тільки на змінному струмі як реле захисту енергосистем.

1.Реле струму реагують на величину струму і можуть бути: - первинні, вбудовані в привід вимикача (РТМ); - вторинні, включені через трансформатори струму : електромагнітні - (РТ-40), індукційні - (РТ-80), теплові - (ТРА) , диференціальні - (РНТ, ДЗТ), на інтегральних мікросхемах - (РСТ), фільтр - реле струму зворотної послідовності - (РТФ).

Реле призначені для відключення захищаються ланцюгів при перевищенні допустимої величини споживаного струму.Можливе використання реле для захисту ланцюгів і джерел живлення від перевантаження по струму і короткого замикання

Застосовують у випадках, коли одночасна робота всіх споживачів призводить до перевантаження мережі живлення (введення електроживлення розрахований на меншу потужність. Струм спрацьовування реле встановлюють таким чином, щоб не допустити перевантаження мережі живлення (відключення ввідного автомата).

У пристроях релейного захисту найбільш широко поширені струмові реле, що реагують на неприпустиме збільшення струму в захищається ланцюга, і реле мінімальної напруги, що реагують на зниження нижче певного значення або повне зникнення напруги.

Реле максимального струму спрацьовує, коли проходить через його котушку струм досягає наперед встановленого значення, званого струмом спрацьовування. При зменшенні струму до певної величини, званої струмом повернення, рухлива система реле повертається у вихідне положення. Ставлення струму повернення до струму спрацьовування називається коефіцієнтом повернення, що у більшості сучасних реле знаходиться в межах 0,8-0,9.

2. Реле напруги - це реле, призначене для захисту побутових і промислових споживачів, від неприпустимих коливаннях напруги в мережі (підвищення і пониження напруги живильної мережі). За допомогою Реле можна управляти навантаженням, що відповідає споживаній потужності. Кроме того, є можливість установки порога спрацьовування реле по зниженню напруги в межах 160 - 210В, і по перевищенню напруги в межах 230 - 280В.Після того, як в мережі живлення виникне аварійне значення напруги, реле спрацює і відключить захищається навантаження. Після відновлення нормального значення живлячої напруги, реле включиться та захищає навантаження автоматично через проміжок часу, який встановлюється за бажанням споживача в межах від 5 сек до 900 сек.

3.Реле часу (також званий перемикач таймера або просто таймер) є таймер , який працює електричний вимикач управляється годинниковим механізмом.

Перемикач може бути підключений до ланцюга операційної від мережі, або для низької напруги ланцюгів, в тому числі з батарейним харчуванням обладнання втранспортних засобах .

Цей механізм може бути механічним (наприклад, годинниковий механізм , рідко використовується в даний час), електромеханічні (наприклад, повільно обертається мотор-редуктор, який механічно працює вимикачі) або електронні , знапівпровідникової схеми синхронізації і перемикання пристроїв і без рухомих частин.

Таймер може перейти устаткування включена, вимкнена, або обидва, в заданий час або час, через заданий інтервал, чи циклічно. Циклічний таймер включається в обладнання, так і через заданий інтервал часу протягом періоду, а потім повторює цикл, період, як правило, 24 годин або 7 днів. Наприклад, центрального опалення таймер може постачати тепло протягом певного періоду, протягом вранці і ввечері кожен будній день, і весь день у вихідні дні. Таймер для автоматичної плити може включатися автоматично в той час, і протягом відповідного, щоб мати їжу готувати під час їжі. Таймер може зробити інший обробці або мають датчики, наприклад, таймер може включити фари тільки в темний час доби, використовуючи сезонні алгоритму або датчика освітленості .

Час вимикачі може бути використаний для різних цілей, в тому числі економія електричної енергії , споживаючи тільки тоді, коли потрібно, комутаційного обладнання, включена, вимкнена, або обидва час від часу потрібно для деяких процесів та безпеки (наприклад, перемикання світла в зразок, який створює враження, що Приміщення були присутні).

II. Герконові реле. Це – реле із герметичними магнітокерованими контактами. Найменш надійним вузлом електромагнітних реле є контактна система. Електрична дуга, або іскра при розмиканні і замиканні контактів руйнує їх. Крім того, у звичайних реле контакти знаходяться в середовищі атмосферного повітря. Вони забруднюються, окислюються, руйнуються водяними парами і т.д. Це все понижує зносостійкість і надійність реле.

Вплив вказаних факторів на контакти послаблюється в герконах.

На рис. 12.3 представлена схема геркона.

1,6 – нерухомі контакти;

2 – рухомий контакт;

3 – капсула;

4 – магнітопровід;

5 – котушка;

7 – постійний магніт.

Скляна капсула 3 охоплена магнітопроводом 4. Якщо на котушку 5 подати постійну напругу, то магнітний потік замкнеться через рухомий контакт 2, виготовлений із сплаву Fe-Ni. Біля лівого кінця потік Фу розділиться на два: один замикається через верхню частину магнітопровода, а другий через нижню. Між нерухомими контактами 1 і 6, виготовленими із магнітного матеріалу, розміщений постійний магніт; магнітний потік Ф0 (від нього) проходить через зазори і правих кінців контактів 1 і 6. При вказаному напрямку потоків Ф0 і Фу їх сума через верхній зазор буде меншою (бо вони направлені один проти другого), чим через .

В результаті правий кінець контактa 2 переміститься вниз. Контакти 2 і 6 замкнуться і коло струму " буде включено.

При знятті напруги з котушки 5 Фу зникне, рухомий контакт повернеться в нейтральне положення.

При зміні напрямку струму котушки 5 (значить, і напрямку Фу) рухомий контакт перейде у верхнє положення – замкнеться коло струму .

Таким чином, можемо комутувати два оперативних кола.

Силові геркони здатні комутувати струми багатьох кіл і при номінальному струмі 6.3 А вмикати струм до 180 А і вимикати до 63 А (марка КМГ-12).

Зносостійкість при І=1 А і U=220 В – 3∙106 циклів! Досліди показують, що струм можна довести до 100 А при U=380 В. Такі геркони називаються герсикони.

Геркони – дуже чутливі та прості в керуванні, перспективні для застосування в енергетиці.

 


Читайте також:

  1. Алгоритмічна конструкція повторення та її різновиди: безумовні цикли, цикли з після умовою та з передумовою.
  2. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  3. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
  4. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.
  5. Взаємодія електромагнітних випромінювань з речовиною
  6. Використання спеціальних моделей відведення земельних ділянок під будівництво (державно-приватне партнерство, індустріальні парки, реконструкція кварталів застарілої забудови).
  7. Вплив електромагнітних полів і випромінювань на живий організм.
  8. Вплив електромагнітних полів та випромінювань на живі організми.
  9. Галузь використання і конструкція автоцементовозів.
  10. Д/з Сили навантаження та напруги в зварних конструкціях.
  11. Електромагнітні хвилі. Шкала електромагнітних хвиль
  12. Електропроводкою називається сукупність проводів або кабелів з кріпильними, підтримуючими і захисними конструкціями і деталями, які до них відносяться.




Переглядів: 3156

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Масляні реостати | Вибір реле

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.007 сек.