Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.

Підйомники для переміщення вантажів мають платформи, клеті чи ковші, що рухаються в напрямних; застосовуються вони для підйому будівельних матеріалів і деталей на ліси і перекриття будинків, для подачі матеріалів у змішувальні машини, грохоти, а при висоті будинків, більшій 15 м, - для підйому робітників, що значно скорочує витрати робочого часу. Підйомники прості за конструкцією і у монтажі, мають невелику масу і швидкість підйому до 60 м/хв. Особливо доцільне застосування підйомників при оздоблювальних, електромонтажних, ремонтних роботах, коли через малі вантажопотоки можна вивільнити баштові чи інші крани для виконання основних робіт. Вони зручні також при будівництві малоповерхових чи окремо стоящих надшахтних будинків, не вимагають застосування кранів.

Щогловий вільно стоячи підйомник (рис. 94, а) має опорну раму 2 із пневмоколесами 1 для перевезення на причепі до автомобіля. Щогла 3 має напрямні для вантажної платформи 5, що піднімається лебідкою 6 і вантажним канатом 7 (рис. 95,б), що проходить через верхній блок 4 щогли. Підйомник має кінцевий вимикач, що обмежує висоту підйому і уловлювач для зупинки платформи при обриві канату. Монтаж і демонтаж підйомника вимагають не більше 10 хв. Вантажопідйомність до 300 кг, висота підйому до 20 м.

Щоглові вантажопасажирські підйомники застосовуються для підйому матеріалів і людей. Вантажопідйомність їх до 800 кг. вантажу чи до 10 чоловік, швидкість підйому до 35 м/хв. Підйомник забезпечується обмежником швидкості. При її збільшенні на 15% від нормальної відцентровий регулятор включає уловлювач, що зупиняє кабіну.

Для подачі матеріалів усередину будинків через прорізи застосовують висувні монорейки, шарнірно-случені стріли, висувні площадки, установлені на платформах чи кабінах підйомників.

Шахтний підйомник (рис. 94, в) служить для підйому бетонної суміші, розчину, сипучих матеріалів на висоту до 100 м. і масою до 3 т. Може встановлюватися як зовні, так і усередині будинку. Ківш 3 з вантажем розміщується на площадці чи в кліти 2, що піднімається лебідкою по напрямних чотирикутної щогли (шахти) 7, звареної з труб. Матеріали в ківш завантажуються через прийомний пристрій 5. Розвантаження відбувається через прорізи в шахті, у яких перекидається ківш, шарнірно підвішений у кліти. Він може перекинутися в завантаженому стані. Від перекидання ківш утримують стійки, на які він спирається роликами. У місцях вивантаження стійки перериваються і ківш перекидається, матеріал надходить у розвантажувальний лоток 4. При опусканні кліти ківш повертається у вихідне положення, тому що ролики знову спираються на стійки.

Ковшовий (скиповий) підйомник (рис.94,г) служить для подачі бетонної суміші, розчинів, сипучих матеріалів у бункери, у змішувальні і дробильно-сортувальні машини. Ківш 1 місткістю до 1 м3 завантажується з автомобілів у поглибленні, піднімається канатом 2 і лебідкою по направляючих 3. Останні на потрібній висоті мають вигнуту форму, де ківш і перекидається. Для швидкого спуску порожнього ковша часто застосовуються фрикційні лебідки.

Струнний підйомник має два чи чотири канати, натягнуті між нижньою рамою, закріпленою на землі, і верхньою, закріпленою на будинку. Канати служать напрямними для платформи вантажопідйомністю 0,2-0,5 т. На платформі звичайно передбачена висувна монорейка для подачі матеріалів усередину будинку. Підйомник має висоту підйому до 40 м. простий за конструкцією і у монтажі, має невелику масу.

Монтаж підйомників виконується таким спосібом. При висоті до 25 м. щогла (шахта) збирається із секцій за допомогою самохідного крана, потім піднімається за допомогою монтажної щогли і лебідки підйомника. При більшій висоті на вантажну площадку кліти встановлюють монтажну стійку з блоками нагорі і за допомогою каната і лебідки підйомника піднімають призначену для нарощування секцію.

Зараз почато застосування безканатних підйомників, що мають у кліті механізм підйому, що складаються з електродвигуна, редуктора і ведучої шестірні, що входить у зачеплення з зубцюватою рейкою, установленою на щоглі. Ці підйомники мають меншу масу, простіші в монтажі і безпечніші.

Для очищення і фарбування будинків і споруджень, монтажу і ремонту електроліній дуже зручні монтажні вишки і важільно-шарнірні гідропідйомники на вантажних автомобілях і гусеничних тракторах (рис.94, д), що мають вантажопідйомність до 200-500 кг, дозволяють піднімати колиску з двома робітниками на висоту до 24 м. при радіусі дії до 29 м.

Рис. 94 - Будівельні підйомники


Читайте також:

  1. II. Класифікація видатків та кредитування бюджету.
  2. V. Класифікація і внесення поправок
  3. V. Класифікація рахунків
  4. А. Структурно-функціональна класифікація нирок залежно від ступеню злиття окремих нирочок у компактний орган.
  5. Адміністративні провадження: поняття, класифікація, стадії
  6. Аналітичні процедури внутрішнього аудиту та їх класифікація.
  7. Банківська платіжна картка як засіб розрахунків. Класифікація платіжних карток
  8. Банківський кредит та його класифікація.
  9. Банківські ресурси, їх види та класифікація
  10. Будівельна класифікація ґрунтів
  11. Будівельні довжини кабелів
  12. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.




Переглядів: 2786

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція. | Призначення та класифікація будівельних кранів.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.