Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Будівельні довжини кабелів

Герметизуючи окінцевателі кабелів

Для запобігання зволоженню ізоляції кінці кабелю повинні бути герметично закриті. Кінці кабелів з паперовою ізоляцією при тривалому зберіганні повинні бути закриті свинцевими ковпачками (капами), припаяними до металевої оболонки кабелю. Свинцевими капами, як правило, герметизують кінці кабелів на заводах-виготовлювачах.

У кабелях з полівінілхлориднею ізоляцією одним із засобів герметизації є зварювання торця оболонки й шланга за допомогою паяльника або зварювання в струмені гарячого повітря зварювальним пістолетом.

Найпростішим способом герметизації кінців усіх марок кабелів на період їхнього транспортування, зберігання й під час прокладки є застосування термоусаджуваних кабельних оконцевателів. Такі капи виготовляються з поліетилена марки 206-11К або 153-10К чорного кольору. На внутрішню поверхню кап наноситься адгезивний шар. Задля адгезії застосовуються клеї - розплави. Міцність адгезії до поліетилену й інших матеріалів (сталь, алюміній, свинець) не менше 0,015кН/см при температурі 25±10оС.

Тимчасову герметизацію кабелів з паперовою й пластмасовою ізоляцією допускається виконувати шляхом намотування на кінці кабеля липкої полівінілхлоридної стрічки.

Будівельна довжина кабелю - нормована довжина кабельного виробу в одному відрізку встановлюється стандартом або технічними умовами. Залежно від конструкції, перетинів і напруги нормальна будівельна довжина силових кабелів може бути від 200 до 450 м, а довжина маломірних відрізків - від 50 до 100м. Заводами - виготовлювачами можуть випускатися кабелі і з більшою будівельною довжиною.

Будівельні довжини кабелів на напругу 6 і 10 кВ, які призначені для прокладки в тунелях і каналах повинні бути не менш 400м.

 

1.5. Силові кабелі з паперовою ізоляцією на напругу 1-35 кВ.

Такі кабелі випускаються з мідними й алюмінієвими жилами перетином від 6 до 240мм2. Ізоляція кабелів складається зі стрічок кабельного паперу, просочених маслоканіфольним складом. У кабелях на напругу 1-10 кВ кожна фаза ізолюється окремо, а потім поверх скручених ізольованих жил накладається загальна - поясна ізоляція. Проміжки між ізольованими жилами заповнюють джгутами із сульфатного паперу.

Силове поле в кабелях з поясною ізоляцією має складний вигляд. Силові лінії поля на деяких ділянках перетину кабелю не перпендикулярні шарам паперу, тому з'являється тангенціальна складова електричного поля в ізоляції. У зв'язку з тим, що електрична міцність шарованої паперової ізоляції значно більше в напрямку перпендикулярному шарам, ніж у напрямку вздовж шарів паперових стрічок, то очевидно, що найнебезпечнішим місцем в ізоляції є міжфазні заповнення. Товщина фазної й поясної ізоляцій кабелів на напругу 6 і 10 кВ вибирається відповідно до розрахунком напруженості електричного поля в робочому й аварійних режимах.

Силові кабелі, що випускаються, як правило призначені для роботи у мережах з ізольованою нейтралью. При замиканні однієї з фаз на оболонку остання набуває потенціалу пошкодженої фази. Щоб в аварійному режимі забезпечити рівність середніх напруженостей електричного поля у фазній і поясній ізоляціях, необхідно вибрати їх рівної товщини. Однак, з урахуванням того, що аварійні режими роботи кабелю мають короткочасний характер, допускається деяке збільшення напруженості поля в ізоляції кабелів під час короткочасних підвищень напруги. У вітчизняних кабелях на 10 кВ товщина фазної ізоляції становить 2,75мм, а товщина поясної - 1,25мм.

Основним недоліком паперової просоченої ізоляції є її велика гігроскопічність. У зв'язку із цим, для захисту ізоляції від зволоження в процесі зберігання, прокладки й експлуатації кабелі виконують у металевих оболонках, які виготовляються зі свинцю або алюмінію.

Досвід, накопичений під час виготовлення і монтажу кабелів з алюмінієвою оболонкою діаметром більше 40 мм, виявив що такі кабелі мають надмірну жорсткість. Тому кабелі на напругу 1 кВ перетином 3х240 мм2 і 10 кВ перетином 3х120 мм2 і вище повинні виготовлятися з гофрованою алюмінієвою оболонкою. Така оболонка збільшує гнучкість кабелів, але при прокладці таких кабелів на похилих трасах можливо стікання просочувального складу і утворення повітряних включень. У зв'язку із цим, гофровані оболонки можна використовувати тільки в кабелях, ізоляція яких просочена не стікаючим складом.

 


Читайте також:

  1. Будівельні домкрати, їх призначення, класифікація та конструкція.
  2. Будівельні лебідки, їх призначення, класифікація та конструкція.
  3. Будівельні підйомники, їх призначення, класифікація та конструкція.
  4. Будівельні роботи, їх визначення і класифікація.
  5. Будівельні роботи. Поняття. Підготовчі роботи. Поняття, особливості виконання.
  6. Будівельні товари.
  7. Будівельніх матеріалів та конструкцій
  8. Будова оптичних кабелів
  9. В'яжучі матеріали та будівельні розчини
  10. Вибір довжини і параметра перехідної кривої
  11. Вибір і перевірка проводів та кабелів за нагріванням




Переглядів: 1995

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Конструктивні елементи силових кабелів | Кабелі для вертикальної прокладки

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.