Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Електропроводкою називається сукупність проводів або кабелів з кріпильними, підтримуючими і захисними конструкціями і деталями, які до них відносяться.

Види електропроводок і вимоги до них

Електрична енергія до різних споживачів (світильників, електродвигунів, електричних печей та ін.) підводиться по провідникам різних конструкцій, до яких відносять проводи, кабелі і струмопроводи.

По способу, виконання електропроводка може бути відкритою (стаціонарною, переносною і пересувною), якщо вона прокладена по поверхні стін і стель, по балкам, фермам та ін., і прихованою, якщо вона прокладена всередині конструктивних елементів будівель або споруд (в полах, перекриттях, стінах і т. п.).

Внутрішня електропроводка — найбільш розповсюджений тип електропроводки. Це електропроводка, яка знаходиться всередині будівель, приміщень і споруд.

Зовнішньою електропроводкою називають електропроводку, яка прокладена по зовнішнім стінам будівель і споруд і між ними, під навісами, або на опорах з трьома - чотирма прольотами довжиною до 25 м кожний, встановлених поза вулицями і дорогами.

Вводом від повітряної лінії називається ділянка, яка з’єднує зовнішню і внутрішню електропроводки, починаючи від ізоляторів, що встановлені на зовнішній стіні або даху будівлі, до ввідних пристроїв, (рис.1.1.3). Відгалуження від повітряної лінії (ПЛ) до вводу в будівлю при напрузі до 1000 В не являється зовнішньою електропроводкою і відноситься до ПЛ.

 

 

а) б)

 

Рис.1.1.3. Ввід проводів в будівлю: а) – скрізь стіну, б) – через дах в сталевій трубі.

 

Струмопроводом називається сукупність голих або ізольованих провідників з ізолято- рами і конструкціями, що відносяться до них. Він призначений для каналізації електро -енергії на галереях, естакадах, опорних конструкціях і т. п. Струмопровід може бути виконаний з шин різних профілів, стрічок і проводів.

По призначенню електропроводки поділяються на силові, освітлювальні і контрольні.

З метою безаварійної роботи, а також безпечності обслуговування струмопроводи захищають від торкання до їх струмоведучих частин і впливу навколишнього середовища. Розрізняють струмопроводи різних конструкцій: відкриті, захищені від випадкового торкання і потрапляння на них предметів, закриті суцільним коробом, пилозахищені і бризкозахищені.

Ізольовані проводи поділяють на захищені і незахищені. Захищені проводи поверх електричної ізоляції мають оболонку (металеву, пластмасову) для захисту від механічних пошкоджень.

Відстань між кріпленнями захищених проводів приймають рівним 500—700 мм.

Незахищені ізольовані проводи на ізолюючих опорах (роликах, ізоляторах та ін.) прокладають на висоті не менше 2 м від полу або площадки обслуговування в приміщен- нях без підвищеної небезпеки і при напрузі мережі вище 42 B а також в будь яких інших приміщеннях при напрузі до 42 В. В інших випадках висота прокладання має бути не менше 2,5 м. Відстань від стін, перекриттів та інших предметів, по яким або поблизу яких вони прокладаються, приймають не менше 10 мм. Найбільші відстані між точками кріплення і найменші відстані між осями проводив залежать від перерізу проводив і приводяться в довідникових таблицях.

При перетинаннях проводив, що прокладені один від другого на відстані менше, ніж приведено в табл. 1.5, на один з них надівають і закріплюють нерозрізану ізоляційну трубу або один з проводив в ізоляційній трубі закладають в борозну.

При перетинанні незахищеними і захищеними проводами різних трубопроводів їх розташовують на відстані 50 мм від останніх (від трубопроводів з горючими рідинами і газами не менше 100 мм) або прокладають або в борозні в ізоляційних, або в металевих трубах. Від гарячих трубопроводів проводи захищають теплоізоляцією, якщо вони не спеціального теплостійкого виконання.

Прохід незахищених ізольованих проводив скрізь стіни виконують в нерозрізаних ізоляційних напівтвердих трубках, які окінцевані в сухих приміщеннях ізолюючими втулками, а у вологих приміщеннях і при виході назовні — воронками, які заливають компаундом. При проході з одного, сухого приміщення в інше всі проводи одної лінії заключають в загальну ізоляційну трубу.

Прохід будь яких проводив і кабелів через міжповерхові перекриття на висоті нижче 2 м від полу або поверхні робочого майданчику прокладаються сховано або в захисті.

Внутрішня поверхня труб і коробів зачищається від зазублин та іржи, а торці оброблю- ються. Зачистка труб виконується на спеціальних верстатах з використанням відповідного інструменту (рис.1.1.4.).

 

 

 

а)

 

б) Рис.1.1.4. Верстат (а) і шарошка (б) для

очищування труб: 1- запобіжна труба,

2- пристосування для зовнішньої чистки, 3- щітка

для внутрішньої чистки, 4- зенкер.

 

З’єднання і відгалуження проводив виконується в з’єднувальних і відгалужувальних (розподільчих) коробках (рис.1.1.5.).


Читайте також:

  1. H) інноваційний менеджмент – це сукупність організаційно-економічних методів управління всіма стадіями інноваційного процесу.
  2. Адміністративні методи - це сукупність прийомів, впливів, заснованих на використанні об'єктивних організаційних відносин між людьми та загальноорганізаційних принципів управління.
  3. Але відмінні від значення функції в точці або значення не існує, то точка називається точкою усувного розриву функції .
  4. Аналіз трифазного з’єднання з урахуванням опорів лінійних проводів
  5. Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів
  6. Бальна система оцінок технічного стану газопроводів
  7. Безрозмірною характеристикою гідротрансформатора називається залежність коефіцієнтів пропорційності моментів насосного і турбінного коліс від його передаточного відношення.
  8. Біоценоз – це сукупність усіх живих організмів в рамках даної екосистеми.
  9. Будівельні довжини кабелів
  10. Будова оптичних кабелів
  11. В цілому сукупність суспільного продукту – це сукупність благ і послуг, вироблених суспільством за певний період часу (як правило, за рік).
  12. Взаємодія йонів солі, що утворюються в результаті електролітичної дисоціації з молекулами води, називається гідролізом солі.




Переглядів: 1263

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Монтажні і електровстановлювальні вироби. | Основні способи монтажу електропроводів, кабелів і шинопроводив

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.024 сек.