Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Аналіз юридичних складів злочинів, що пов’язані з порушенням чинних на транспорті правил та в пошкоджені магістральних трубопроводів

4.1. Порушення чинних на транспорті правил (ст. 291 КК)Об'єктом злочину є безпека дорожнього руху, а також здоров'я і життя громадян.

Об'єктивна сторона злочину полягає в порушенні чинних на транспорті правил, якщо це спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки. В об'єктивну сторону також входять суспільно небезпечні наслідки і причинний зв'язок між порушенням чинних на транспорті правил і наслідками.

Відповідальність настає за порушення чинних правил, що убезпечують рух на залізничному, повітряному, водному, автомобільному, електричному та іншому транспорті. Диспозиція ст. 291 КК є бланкетною (відсилає до чинних правил, що регулюють порядок безпечного руху транспорту).

Порушення чинних на транспорті правил вчиняється різноманітними діями: самостійне пересування пасажира повітряного транспорту по території льотного поля; самовільне відкриття шлагбауму на залізничному переїзді без дозволу чергового, переїзд залізниці в місцях, де це не передбачено; прогін тварин через колію без дотримання правил безпеки; порушення правил дорожнього руху водіями транспортних засобів, що не належать до вказаних в примітці до ст. 286 КК, а також велосипедистами, пішоходами, пасажирами; порушення правил безпеки руху і експлуатації при керуванні маломірними суднами тощо.

Під загибеллю людей слід розуміти загибель хоча б однієї людини.

До інших тяжких наслідків цього злочину слід віднести: середньої тяжкості або тяжкі тілесні ушкодження одному чи кільком потерпілим; пошкодження або знищення державного, колективного або індивідуального майна (транспортних засобів і комунікацій); порушення нормальної роботи транспорту на тривалий час, що завдало великої майнової шкоди тощо.

Склад злочину матеріальний, вважається закінченим з моменту настання Злочинних наслідків.

Суб'єктивна сторона злочину характеризується необережною формою вини: особа передбачає можливість настання суспільно небезпечних наслідків але легковажно розраховує на їх відвернення (злочинна самовпевненість), або не передбачає можливості настання таких наслідків, хоча повинна була і могла їх передбачити (злочинна недбалість).

Суб'єктами злочину можуть бути велосипедисти, пішоходи, пасажири, водії мопедів, маломірних суден, погоничі тварин, водії гужового транспорту, що досягли 16-річного віку. Відповідати за ст. 291 КК не можуть особи, які є суб'єктами злочинів, передбачених ст. 276, 277, 286, 287, 415 КК.

 

Питання для самостійного контролю:

 

  1. Назвіть родовий об’єкт та види злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
  2. Що є предметом цих злочинів?
  3. Чим характеризуються матеріальні склади цих злочинів?
  4. Чим характерна суб’єктивна сторона цих злочинів?
  5. Хто є суб’єктом злочинів цього розділу?

6. Заподіяння яких наслідків є ознакою основного виду злочину «Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами»?

7. Назвіть суб’єкта злочину «Ненадання допомоги судну та особам, що зазнали лиха»:

8. Під час весілля Дем’ян запустив феєрверк, внаслідок чого було збито вертоліт, а його екіпаж загинув. За наявності усіх необхідних ознак складу злочину його дії становлять:

9. Назвіть способи вчинення злочину «Блокування транспортних комунікацій, а також захоплення транспортного підприємства».

10. Назвіть склади злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту, у яких наслідок у вигляді загибелі людей є ознакою основного складу злочину.

11. Проведіть розмежування злочинів (заповніть табличку):

 

Злочини, що розмежовуються Спільні ознаки таких злочинів Розмежувальні ознаки
Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту (ст. 276 КК України) – Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами (ст. 286 КК України)    
Порушення правил, норм і стандартів, що стосуються убезпечення дорожнього руху ( ст. 288 КК України) - Порушення чинних на транспорті правил ( ст. 291 КК України).    

Читайте також:

  1. ABC-XYZ аналіз
  2. I. Правильно визначена мета.
  3. II. Багатофакторний дискримінантний аналіз.
  4. SWOT-аналіз у туризмі
  5. SWOT-аналіз.
  6. Tема 4. Фації та формації в історико-геологічному аналізі
  7. V Суттю Я-концепції стає самоактуалізація в межах моральних правил і більше значимих особистісних цінностей.
  8. V. Виконання вправ на застосування узагальнювальних правил.
  9. V. Етичні правила психологічних досліджень
  10. V. Нюховий аналізатор
  11. А ви слідуєте цім правилам, коли виступаєте публічно?
  12. Аварії і катастрофи на транспорті.




Переглядів: 1804

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Юридичний аналіз деяких злочинів, які вчиняються на автомобільному і міському електротранспорті | Види злочинів за безпосереднім об'єктом

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.021 сек.